منو
سبد خرید

از گونه ای دیگر ، جستارهایی در فرهنگ و ادب ایران

از گونه ای دیگر ، جستارهایی در فرهنگ و ادب ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد
از گونه ای دیگر ، جستارهایی در فرهنگ و ادب ایران
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138438 - 29/1
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 58 = 65
0 ریال

از گونه ای دیگر

نویسنده: میرجلال الدین کزازى
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 326
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

جستارهایی در فرهنگ و ادب ایران

زمینه ی بنیادین گفتارهای این دفتر، فرهنگ و ادب ایرانی است . نویسنده که سخت شیفته ایران و میراث معنوی آن است در هریک از این جستارها گوشه ای از دریای پایان ناپیدای فرهنگ ایران را، از شاهنامه و اساطیر باستانی ایران و مهرپرستی گرفته تا آیین های درویشی و اشعار و افکار حافظ و مولانا ، می پوید و نکته هایی روشن بخش و اندیشه انگیز مطرح میکند .

جستجو درین پهنه ی گسترده می تواند برای هرایرانی شیرین و جاذب باشد و به او در آشنایی نزدیکتر ودقیقتر با گذشته ی فرهنگی خویش یاری رساند .مروری بر برخی از بایسته‌های تألیف و پژوهش در عرصه‌های دینی و رعایت امور ادبی در این قبیل از متون به ویژه در زمینه ترجمه متون دینی است.

در این نوشتار از اوضاع نشر و تدوین آثار و نوشته‌های دینی در عصر کنونی به ویژه در ایران انتقاد صورت گرفته و برخی از اموری که باید در زمینه انتشار کتاب‌های دینی به آنها توجه نمود مورد تأکید قرار گرفته است.

نویسنده رعایت اصول فصاحت و بلاغت در تألیف متون دینی و همچنین رعایت قواعد ادبی در آنها را ضروری خوانده و معتقد است در عرصه انتشار این اثار نباید سودجویانه به قضیه نگریست و جنبه‌های مختلف تعهد شرعی و اخلاقی در انتشار این قبیل از آثار را رعایت نمود.

وی سست بودن کتاب‌های دینی در زمان اخیر را یکی دیگر از آسیب‌های پیش‌روی انتشار کتاب در این عرصه دانسته و خطر انحراف و انحطاط در این زمینه را هشدار داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات