كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
از کوچه سام ، نقد فیلم های ایرانی و خارجی

از کوچه سام

نویسنده: هوشنگ گلمکانی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 670
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نقد فیلم های ایرانی و خارجی - مصور

جلد اول این مجموعه پنج جلدی که «از کوچه سام» نام دارد شامل نقدهای نویسنده درباره فیلم‌های ایرانی است و ساختار این کتاب یک ویژگی مهم دارد : این‌که نویسنده به جمع‌آوری و تدوین یک کشکول از نوشته‌های قبلی‌اش بسنده نکرده و با اضافه کردن بخش‌هایی با عنوان «نگاه امروز» به نوعی نقدهای قدیمی‌اش را به‌روز کرده و دیدگاه کنونی‌اش را به آن‌ها افزوده است. به این ترتیب متن‌ها احیا شده‌اند و جنبه‌ای پویا و زنده یافته‌اند.

سیاق کلی کتاب این‌گونه است که نویسنده سراغ نقدها و نوشته‌های قدیمی‌اش رفته ، آن‌ها را از سی سال پیش تا امروز جمع‌آوری کرده و در یک قالب یکپارچه ریخته است. (این کاری است که خیلی‌ها کرده‌اند و نوعی بازیافت مطلب محسوب می‌شود. یعنی طرف یکبار نوشته‌اش را در مطبوعات چاپ کرده ، روی سایت یا وبلاگش گذاشته یا در قالب برنامه‌ای رادیویی اجرا کرده و حالا مجموعه آن نوشته‌ها یا شعرها یا طرح‌ها یا کاریکاتورها را جمع می‌کند و به عنوان کتاب به بازار می‌فرستد. یک‌جورهایی می‌توان به این کار گفت کتاب‌سازی. چون هیچ فایده‌ای برای هیچ‌کسی ندارد ، جز احتمالاً خود نویسنده که با این کار هم پولی مضاعف درمی‌آورد و هم بدون نوشتن مطلبی جدید نامش را مطرح کرده است.) ...

فهرست

درخت گلابی
طعم گیلاس
دو زن
سلطان
دونده
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از کوچه سام ، نقد فیلم های ایرانی و خارجی

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 113091 - 37/2
  • موجودی: در انبار
  • 365,000ریال
  • 305,000ریال

برچسب ها: هوشنگ گلمکانی, نقد فیلم, تاریخ سینمای ایران, نقد سینمایی, سینمای ایران, تاریخ سینما, کتاب از کوچه سام