منو
سبد خرید

از کلیسا تا کرملین

از کلیسا تا کرملین
درحال حاضر موجود نمی باشد
از کلیسا تا کرملین
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 120005 - 60/2
  • وزن: 0.35kg
  • UPC: 20 = 38
0 ریال

از کلیسا تا کرملین

نویسنده: کریستیان ویندکه
مترجم: امیر هوشنگ کاوسی
ناشر: گویا - انتشارات بنیاد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 242
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ؛ جلد پشتی رد آبخوردگی دارد.

 

مروری بر کتاب

مصور

استالین چگونه به قدرت دست یافت.
استالین در دعواهای حزب سوسیال دموکرات کارگری روسیه طرفدار بحث‌های لنین بود و در کنگره پنجم این حزب در ۱۹۰۷ در لندن شرکت کرد.
در دوره پس از انقلاب ۱۹۰۵ استالین سردسته گروه‌هایی بود که برای تامین مالی حزب بلشویک، بانک‌ها را سرقت می‌کردند. همین کارهای عملی بود که او را در حزب مطرح کرد و در ژانویه ۱۹۱۲ به کمیته مرکزی انتخاب شد....

ظاهراً استالین بدون رعایت ملاحظاتی و بی ادبانه با همسر لنین برخوردی داشته که سبب جریحه دار شدن غرور و شخصیت نادیا کروپسکایا شده است. وقتی لنین ماجرا را فهمید نامه ای به استالین نوشت که در آن خشم و نفرت خود را، با تمام سیاست و دیپلماسی اش نتوانست پنهان کند. مسلماً ناراحتی های دیگری هم از پیش وجود داشته، اما برخورد استالین با همسر لنین قطره ای بود که جام صبر لنین را لبریز ساخت.

بدون شک حالت عصبی ناشی از بیماری که لنین آن را از مدت ها پیش تحمل کرده و اختلاف نظرها بر سر مسئله گرجستان و دوری و بی خبری از امور دولت و مملکت به خاطر ناتوانی جسمی و از همه مهم تر واقعیت تلخ به دست آوردن قدرت بی نهایت توسط استالین به عنوان دبیر کل حزب در اتخاذ این موضع اثر داشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات