منو
سبد خرید

از کجا آمده ایم و به کجا می رویم

از کجا آمده ایم و به کجا می رویم
از کجا آمده ایم و به کجا می رویم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 122556- 106/1
  • وزن: 0.50kg
900,000 ریال

از کجا آمده ایم و به کجا می رویم

نویسنده: هانس هرلین
مترجم: احمد مرعشی
ناشر: گلبانگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو  _ نو

 

مروری بر کتاب 

اسرار مرگ ، روح ، تله پاتی ، روشن بینی و ...

ادراکات فوق حسی عبارتند از : تله پاتی یا انتقال فکر از راه دور ( نهان بینی یا دورآگاهی) . روشن بینی  Clairvoyance یعنی دیدن بدون حس باصره, پیش بینی Precognition دیدن و یا دانستن آینده. تله کنیزی Telekinesie یا حرکت دادن اشیاء از راه دور و Psychokinesie یا حرکت اشیاء با اراده و نیروی روحی. و موارد دیگری که ضمن این قسمت از آنها صحبت خواهیم کرد.
مشهورترین ادراکات فوق حسی ,تله پاتی و روشن بینی است.

این اصطلاحات درست انتخاب نشده اند. به خصوص روشن بینی . در زبان فارسی و در اصطلاح اهل نظر آنرا بصیرت گویند که باز رسا نیست زیرا مدیوم ها ( یعنی رابطین بین ارواح و زندگان) همچنین کسانیکه دارای چنین قوه ای هستند اعتقاد دارند که بسیاری از اشیاء دوردست را می توانند ببینند. اما از آنجاییکه این درک هیچ ارتباطی به حس باصره ندارد دانشمندان این فن اصطلاح دیگری را به نام Telesthesia یا فهم و درک از راه دور را پیشنهاد نموده اند.
 در آزمایش ادراکات فوق حسی این آزمایشات برحسب محتوی اطلاعات حاصله, تله پاتی یا روشن بینی نامیده می شوند. اما سوال دربارۀ منبع اطلاعات است. تله پاتی وقتی است که اطلاعات از فکر و مغز دیگری صادر شده باشند و روشن بینی از اشیاء فیزیکی حاصل می شود. 

در تله پاتی اطلاعات حاصله ممکن است راجع به حالت ذهنی شخص مقابل بوده یا راجع به حوادث مادی و فیزیکی باشد که او مشاهده می نماید و یا در گذشته شاهد بوده است.در روشن بینی اطلاعات می تواند دربارۀ حالت ذهنی یک فرد باشد, زیرا اگر به وسیلۀ روشن بینی یک شخص بتواند ورق های بسته ای را ببیند مسلما" می تواند رفتارهای روانی شخصی که منجر به عصبانی شدن یا ترسیدن او می شود را ببیند. سومین نوع ادراکات فوق حسی پیش بینی است. از دیدگاه محققین روان شناسی " پیش بینی" یک درک فوق حسی است که در آن اطلاعات دربارۀ آینده و ناشی از آنست. در اینجا درک معلول است قبل از علت یا شناخت امور آینده است که استنباطی می باشد.

 انسانی که به طرح آفرینش فکر کرده و چشمان خود را باز نموده و برای یک لحظه به دور و بر خویش و عالم هستی می نگرد, همچون طفلی است که تازه به به اهمیت اشیاء اطراف خود پی برده و راجع به آنها سوال می کند. اما روزی که بزرگ شدیم یعنی بیدار شده و به نیروهایی دست پیدا کنیم که واقعیت ها را آنطور که هست درک نماییم به افکار حاضر خود خواهیم خندید, همچنان که کپرنیک و گالیله به هیئت بطلیموس و ستاره شناسی یونان باستان خندیدند.

امروزه فیزیک هسته ای و تکنولوژی پیشرفتۀ آن به فیزیک جراثقالهای قرون وسطایی چنان می نگرد که انسان قرون آینده به تکنیک امروز ما. انسان راه درازی در پیش دارد. ناشناخته های بسیاری در مقابل اوست و هر ساعت که بگذرد کشف جدیدی می کند و همین شناخت اسرار زندگی و هستی است که به حیات ما مفهوم زیبایی می بخشد, زیرا ما نمی دانیم و روزی که بدانیم خوشبختی , سعادت و بزرگی انسان آغاز می شود. 

ما برای تحقیق در مجهولات ذهنی انسان روش نقد تجربی را برگزیده ایم. نقدی که بر پایۀ تجربه است. این نقد ماوراء طبیعت را از شکل ذهنیت محض و عقل مجرد خارج ساخته و هر نقدی را از دیدگاه شناخت تجربی آن دنبال می کند. این روش می تواند برای مطالعۀ علوم ماوراء طبیعی متدی محسوب شود که به وسیلۀ آن علم تجریدی را وارد حیطۀ تجربه نماید.

هر فرضیه و دکترینی را تا به صورت تئوری در نیامده نمی توان قبول کرد حتی تئوری را نیز نباید چشم بسته پذیرفت. زیرا اینکار مغز را تنبل بار می آورد و کار تحقیق فقط به عده ای خاص محدود شده و بقیه به طور تعبدی مسایل عنوان شده را می پذیرند. هر کس باید به دنبال کشف حقیقت برود و بعد از تحقیق , فرضیه یا تئوری را قبول نماید.

دربارۀ تله پاتی از سال 1930 به بعد آزمایشات زیادی انجام شد. پیشرو فن کارت خوانی در تله پاتی شخصی است به نام ژ.ب.راین استاد روان شناسی دانشگاه دوک آمریکا. راین کارت های مخصوصی را ایجاد کرد. به نام زنر ZENER که دارای پنج علامت دایره, مربع, ستاره , صلیب و خط مواج بود. هر بستۀ ورق دارای پنج کارت بود. شخص می بایست علامت روی این کارت ها را که شخص دیگری به نام عامل می خواند حدس بزند و با این آزمایش احتمال تصادف و اتفاق را 5 به 1 در هر دور رسانده بود. احتمال اینکه حدس زننده شانسی ورقی را که دیگری خوانده است حدس بزند با متد آماری توسط راین محاسبه شده بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات