كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
از پرویز تا چنگیز

از پرویز تا چنگیز
نویسنده: سیدحسن تقی زاده
ناشر: فروغی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 314
اندازه کتاب: وزیری جلد سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 88340

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

معنی ظهور اسلام عبارتست از آنچه به اصطلاح دینی اسلامی بعثت حضرت محمد بن عبدالله (ص) نامیده می شود که علی المشهور در حدود 13 سال قبل از هجرت آن حضرت از مکه به مدینه که مبدا تاریخ ما است وقوع یافته یعنی در آن وقت آن حضرت در مکه اظهار رسالت کرده و به دعوت مردم بدین خود که اسلام نامیده شد شروع فرمود...

در این کتاب که بخش اول از یک پژوهش ناتمام است، «سید حسن تقی زاده»، محقق و ایران شناس برجسته معاصر، به بررسی اوضاع و احوال ایران و ممالک مجاور آن در هنگام ظهور و گسترش اسلام در شبه جزیره عربستان، و همچنین اوضاع تاریخی و اجتماعی عربستان و ممالک مجاور در آن دوره، نفوذ اسلام در عربستان و سرانجام حمله اعراب به ایران و سقوط پادشاهی ساسانی و گسترش اسلام در ایران می پردازد.

این بررسی فاصله زمانی میان حکومت «خسرو پرویز» در ایران یعنی اوایل قرن هفتم میلادی تا حدود 200 سال پس از آن، یعنی دوره انتقال حکومت به بغداد و نفوذ ایرانیان در دستگاه سیاسی و اداری خلافت را شامل می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از پرویز تا چنگیز

  • ناشر: فروغی
  • کد کتاب: 88340 - 202/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیدحسن تقی زاده, تاریخ ایران باستان, تاریخ پادشاهی ایران, ایران و اسلام, تاریخ اجتماعی ایران