كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
از هابز تا هیوم

از هابز تا هیوم

نویسنده: فردریک کاپلستون
مترجم: امیر جلال الدین اعلم
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 466
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1388 ~ 1386 - دوره چاپ: 7 ~ 5

 

مروری بر کتاب

تاریخ فلسفه 5

تامس هابز، نویسنده یکی از پرآوازه ترین رسایل سیاسی در ادب اروپایی، به سال 1588 در واستپورت نزدیک مامزبری زاده شد. پدرش کشیش بود. در 1608 هابز پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه آکسفرد به خدمت خانواده کوندیش درآمد و سال های 10-1608 را در مقام آموزگار فرزند لرد کوندیش، ارل آودونشر آینده، به سفر در فرانسه وایتالیا گذرانید.

چون به انگلستان برگشت کار ادبی پیش گرفت و تاریخ جنگ پلوپونزی نوشته توسیدید 0توکودیدس ) مورخ یونانی را به انگلیسی ترجمه کرد و ترجمه اش در 1628 منتشر شد.با فرانسیس بیکن (درگذشته به سال 1626) و لردهربرت آوچربری مراوده داشت، ولی هنوز به فلسفه روی نیاورده بود.

دوره نه جلدی تاریخ فلسفه،به قلم چارلز کاپلستون،که به هفت عده ای از مترجمان زبده به فارسی ترجمه شده است.مجموعه ای را دردسترس خوانندگان فارسی زبان قرار می دهد که تا حد زیادی می تواند آنان را از متن های دیگر بی نیاز سازد. زیرا هدف نگارنده بوده است که سیر تحول فلسفه را از آغاز تا اواخر قرن بیستم با زبانی ساده و روان برا خواننده تحصیل کرده معمولی بیان کند.

فردریک کاپلستون در تاریخ 10 آوریل 1907در بریتانیا متولد شد.خانواده کاپلستون پیرو فرقه انگلیکان بودند،اما خود او در ابتدای دوران دانشجویی به سال 1930به یسوعی ها پیوست. کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون،از جمله کتب معتبر و تحسین شده تاریخ فلسفه است. از دیگز تلاش های فلسفی او،می توان به بازخوانی و بسط آرای توماس آکویناس در باب براهین،پنجگانه اشاره نمود.کاپلستون همچنین به خاطر مناظره در باب وجود خداوند با برتراند راسل در 1948 و مناظره درباره تحصل گرایی منطقی باجی،فردریک کاپلستون سرانجامدر 3 فوریه 1994 در لندن در گذشت.

 

فهرست 

فصل اول: هابز
فصل دوم: افلاطونیان کیمبریج
فصل سوم: لاک
فصل چهارم: نیوتن
فصل ششم: مسائل دینی
فصل هفتم: مسائل اخلاقی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از هابز تا هیوم

  • 450,000ریال

برچسب ها: فردریک کاپلستون, امیر جلال الدین اعلم, فلسفه غرب, فلسفه اروپا, تاریخ فلسفه, کتاب از هابز تا هیوم