دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

از میمون تا انسان

از میمون تا انسان

نویسنده: فریدون شایان
ناشر: پویا - شباهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 90
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

در گذشته برخی از مردم کوته نظر عقاید داروین را توهینی به انسان می دانستند، در حالیکه این عقاید به هیچ وجه توهینی به انسان نبود، بلکه مقام برتر او را بیش از پیش ثابت کرد. مردم کوته فکر می گفتند اگر انسان فرزند میمون باشد پست و کوچک می شود ولی داروین می گفت در این صورت ثابت می گردد که انسان چقدر رشد پیدا کرده و کامل شده و تا چه اندازه از اجداد خود فاصله گرفته است. و عظمت و بزرگی او در این است که میمون جنگل نشین دیروز، انسان متمدن امروز شده است. پس از داروین ثابت شد که میمون در اثر کار و زحمت تبدیل به انسان شده است و در حقیقت انسان فرزند کار و زحمت خویش است.

می توانیم بگوییم که خدایان، نمایشگر ذهنی و خرافی طبقات بالا بر آسمانها بودند. از این به بعد مردم در برابر خود قدرت اشراف را می دیدند و در بالای سر خویش به غضب خداوند، که انعکاسی از آن بود خیره می شدند. صبر بی پایان مردم را در مقابل ستم اغنیاء، خشم بی پایان خدایان حفظ می کرد.

داروین معتقد بود که انسان محصول تکامل پستانداران است.
معنی و مفهوم این جمله اینست که برخی از انواع حیوانات آنقدر در محیط های گوناگون قرارگرفته و آنقدر بخاطر تطبیق خویش با محیط عوض شده اند تا پستانداران به وجود آمدند و باز در اثر رشد و تکامل آنها میمونها بوجود آمدند و انسان نتیجه تکامل یکی از شاخه های میمونهای قدیم است» بنابراین جد قدیم ما با جد قدیم بعضی از انواع میمونها یکی است. انسان با بوزینگان پدر بزرگ مشترکی دارد و آنها پسرعموهای ما محسوب می شدند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات