كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
از میان سرودها و سکوت ها

از میان سرودها و سکوت ها

نویسنده: محمدرضا درویشی
ناشر: ماهور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

گزیده ی نوشتار و گفتار

این کتاب دربرگیرنده‌ی گزیده‌ی مقاله‌ها، سخنرانی‌ها و گفت وگوهای محمدرضا درویشی از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۹ و در واقع حدود یک‌سوم مطالبی است که او در این سال‌ها به صورت نوشتار و گفتار مطرح کرده است. مطالب کتاب به ترتیب تاریخ انتشار آنها در مطبوعات و یا تاریخ ارائه‌ی آنها به صورت سخنرانی در مناسبت‌های مختلف است و به این ترتیب می‌توان چگونگی دگرگونی دیدگاه‌های نویسنده و نیز تکامل برخی مفاهیم مورد توجه او، از جمله سنت و نوآوری، موسیقی نواحی، موسیقی ملی و موسیقی جهانی را در این دوره مشاهده و مطالعه کرد. 

محمدرضا درویشی در سال 1334 در شیراز به دنیا آمد.از 13 سالگی به فراگیری موسیقی پرداخت و در سال 1353 وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران ودر 1357 از این دانشکده فارغ التحصیل شد.وی در آهنگسازی تحت تاثیر استادش مرتضی حنانه است و از همان سالهای اولیه بعد فارغ التحصیلی از دانشگاه به سمت آهنگسازی روی برخی از قطعات موسیقی محلی مناطق مختلف ایران، به خصوص مازندران روی آورد.

وی بعدها به سمت پژوهش در موسیقی نواحی ایران روی آورد که حاصل آن برگزاری چندین جشنواره و همایش بودکه مهمترین ‌آنها جشنواره هفت اورنگ، آیینه وآواز، موسیقی حماسی (با همکاری واحد موسیقی حوزه هنری) و پنج دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان (با همکاری مرکز موسیقی وزارت ارشاد) بود. شاخص ترین اثر تالیفی درویشی دائره المعارف سازهای ایران است که برنده جایزه نخست اتنوموزیکولوژی بنیاد جهانی این رشته در آمریکا شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از میان سرودها و سکوت ها

  • ناشر: ماهور
  • کد کتاب: 104126 - 39/3
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال
  • 410,000ریال

برچسب ها: محمدرضا درویشی, مقالات هنری, موسیقی, موسیقی ایرانی, موسیقی سنتی, تاریخ موسیقی, کتاب از میان سرودها و سکوت ها