كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
از فیشته تا نیچه

تاریخ فلسفه، از فیشته تا نیچه

نویسنده: فردریک کاپلستون
مترجم: داریوش آشوری
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 492
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 7

کیفیت: نو ؛ کتاب مهر دارد.

 

مروری بر کتاب

تاریخ فلسفه 7

 

جلد هفتم این مجموعه، که اینک در برابر خواننده قرار دارد، به شرح فلسفه‌هایی از زمان فیشه تا نیچه مربوط می‌شود.

دوره نه جلدی تاریخ فلسفه،به قلم چارلز کاپلستون،که به هفت عده ای از مترجمان زبده به فارسی ترجمه شده است.مجموعه ای را دردسترس خوانندگان فارسی زبان قرار می دهد که تا حد زیادی می تواند آنان را از متن های دیگر بی نیاز سازد. زیرا هدف نگارنده بوده است که سیر تحول فلسفه را از آغاز تا اواخر قرن بیستم با زبانی ساده و روان برا خواننده تحصیل کرده معمولی بیان کند.

فردریک کاپلستون در تاریخ 10 آوریل 1907در بریتانیا متولد شد.خانواده کاپلستون پیرو فرقه انگلیکان بودند،اما خود او در ابتدای دوران دانشجویی به سال 1930به یسوعی ها پیوست. کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون،از جمله کتب معتبر و تحسین شده تاریخ فلسفه است. از دیگز تلاش های فلسفی او،می توان به بازخوانی و بسط آرای توماس آکویناس در باب براهین،پنجگانه اشاره نمود.کاپلستون همچنین به خاطر مناظره در باب وجود خداوند با برتراند راسل در 1948 و مناظره درباره تحصل گرایی منطقی باجی،فردریک کاپلستون سرانجامدر 3 فوریه 1994 در لندن در گذشت.

فهرست 

سیستم‌های ایده باروانه پس کانتی
فیشته
شلینگ
اشلایرماخر
هگل
واکنش در برابر ایده باوریِ متافیزیکی
شوپنهاوئر
کی‌یر که‌گور
جنبش نوکانتی
نیچه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از فیشته تا نیچه

  • 350,000ریال
  • 280,000ریال

برچسب ها: فردریک کاپلستون, داریوش آشوری, فلسفه غرب, فلسفه اروپا, تاریخ فلسفه, کتاب تاریخ فلسفه، از فیشته تا نیچه