منو
سبد خرید

از صید ماهی تا پادشاهی ؛ سه جلدی

از صید ماهی تا پادشاهی ؛ سه جلدی
از صید ماهی تا پادشاهی ؛ سه جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
از صید ماهی تا پادشاهی ؛ سه جلدی
از صید ماهی تا پادشاهی ؛ سه جلدی
از صید ماهی تا پادشاهی ؛ سه جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 104927 - 112/7
  • وزن: 1.50kg
  • UPC: 180
0 ریال

از صید ماهی تا پادشاهی 

نویسنده: حمزه سردادور
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 819
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

سرگذشت خاندان آل بویه

آل بویه یا بوییان یا بویگان، (۳۲۰-۴۴۷ ق / ۹۳۲-۱۰۵۵ م) از دودمان‌های دیلمیان و شیعه ایرانی پس از اسلام است که در بخش مرکزی و غربی و جنوبی ایران و عراق فرمانروایی می‌کردند و از دیلمان در گیلان برخاسته بودند. در باختر و مرکز ایران دو دودمان دیلمی به نام آل زیار (۳۲۰ ه.ق.) و آل بویه که هر دو از سرزمین‌های شمالی برخاسته‌اند مرکزی مرکزی و باختری ایران و فارس را از دست خلفا آزاد کردند.سه تن از فرزندان بویه که گویا شغل ماهیگیری در گیلان داشتند، به خدمت فرماندهان آل زیار در آمدند. البته، ماکان کاکی هم از آنان حمایت می‌کرد. همچنین، «علی»، «احمد» و «حسن» مورد حمایت مردآویچ نیز قرار گرفتند.

گشایش اصفهان برای مرد آویچ، ظاهراً توسط علی که برادر بزرگ‌تر بود صورت گرفت. پس از قتل مرد آویچ، غلامان ترک از ترس غلامان دیلمی، به خصوص ابوالحسن علی بن بویه به اطراف گریختند و میدان تنها برای دیلمیان خالی ماند. علی بن بویه به همراه برادر خود، احمد که کنیه ابوالحسین داشت به گشایش اهواز توفیق یافت (۳۲۶ ه.ق.). وی، غلامان ترک را که به سرداری «بجکم» در آنجا پناه گرفته بودند گریزاند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات