منو
سبد خرید

از شکسپیر تا الیوت

از شکسپیر تا الیوت
موجود نمی باشد
از شکسپیر تا الیوت
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 82277 - 200/3
  • وزن: 0.40kg
  • SKU: 41993
  • UPC: 18
0 ریال

از شکسپیر تا الیوت

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: سعید سعید پور
ناشر: کتاب آمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 387
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

«استنلی برنشا» ـ شاعر و مترجم ـ معتقد است که تنها راه تجربه شعر در زبانی دیگر این است که یاد بگیریم یک شعر را بشنویم و بخوانیم، یعنی بتوانیم آن را تلفظ کنیم. به پیشنهاد او مترجم از هر زبانی که ترجمه می‌کند باید متن اصلی شعر را بیاورد و کلید تلفظ شعر را به آن زبان به دست دهد، چنان که خواننده بتواند خصوصیات تلفظی و بصری شعر را درک کند، یعنی آن بخش از زبان شعر را که در ترجمه از دست می‌رود، برای خواننده مطرح کند.

هدف از دوزبانه کردن این مجموعه جز این نیست که خوانندگان با ویژگی‌های دیداری و شنیداری اصلی آشنا شوند. این مجموعه حاوی نمونه‌هایی است از شعر انگلیسی از زمان شکسپیر تا نیمه قرن بیستم که برخی از انواع شعر کلاسیک، رمانتیک و مدرن انگلیسی را دربرمی‌گیرد و نمونه‌های درخشانی از ترانه‌های تغزلی را فراهم می‌آورد.

بدین ترتیب در کتاب نمونه‌های برجسته‌ای از ترانه‌های تغزلی که شامل یکصد و هفت قطعه است، فراهم آمده است.
این قطعات عبارت‌اند از: "غزلواره‌های شکسپیر تا کوارتت‌های الیوت، از غزل‌های روحانی جان دان تا ترانه‌های جسمانی ویتمن از سمبولیسم اشراقی ییتس تا درون کاوی بی‌رحمانه‌ی سیلویاپکت.... هم‌چنین بازتابی از غنا و تنوع شعر در چهار قرن اخیر. این گزینه‌ی دو زبانه تلاشی است برای بازآفرینی نمونه‌هایی از اشعار انگلیسی در زبان فارسی"

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.