منو
سبد خرید

از شاعران عصر سیمین شعر روسی

از شاعران عصر سیمین شعر روسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
از شاعران عصر سیمین شعر روسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 137992 - 209/2
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

از شاعران عصر سیمین شعر روسی

نویسنده: ولادیمیر سالاویف - الکساندر بلوک - ولادیمیر ناباکف - اسیپ ماندلشتام
مترجم: رخشنده ره گوی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 174
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

عصر سیمین به دوره‌ای از شکوفایی ادبیات روسیه که گستره زمانی مشخص از اواخر قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم دارد، اطلاق می‌شود. این دوره، عصر سنت ادبی روسیه قرن نوزدهم است، گرچه شاعران آوانگاردی چون بورلیوک، گروچسکی و مایاکو سعی در تغییر بنیادی آن داشتند. در این دوره، روسیه هم شاهد تغییر و تحولات اجتماعی و هم فرهنگی بود. برداشت رئالیستی از زندگی، دیگر نویسنده‌ها را اغنا نمی‌کرد.

از دل بحث‌های آنان با هنرمندان کلاسیک قرن نوزده، جبنش‌های ادبی تازه‌ای سربرآورد، از جمله سمبولیسم، آکمه‌ایسم و فوتوریسم جنبش‌های ادبی غالبی به شمار می‌آمدند؛ با این حال مکاتب ادبی دیگری نیز، از جمله آنارشیسم عرفانی مطرح شدند. عصر سیمین، پس از جنگ داخلی روسیه به سر آمد. در کتاب حاضر، ضمن بحث درباره عصر سیمین، به ارائه شاعران و شعرهای جنبش‌های سمبولیسم، آکمه‌ایسم و فوتوریسم پرداخته شده است. صدای آبشار دور؛ پشم زرین؛ در سوگ بلوک؛ رزانه؛ زن لوط؛ رشوبرت در آب؛ ابرها بازی درمی‌آرن؛ وقتی اسب‌ها می‌میرند؛ به کم‌راضی‌ام؛ دختران، آن‌هایند که قدم می‌زنند از جمله عنوان‌های شعرهای این مجموعه است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات