منو
سبد خرید

از سپیده تا شام

از سپیده تا شام
درحال حاضر موجود نمی باشد
از سپیده تا شام
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 125009 - 108/8
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 40
0 ریال

از سپیده تا شام

نویسنده: کیان کاتوزیان
ناشر: آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

کیان کاتوزیان در این کتاب به چگونگی شکل گیری کانون نویسندگان ایران در واپسین سالهای حکومت پهلوی می پردازد و مبارزات همسرش دکتر علی اصغر صدر حاج سید جوادی با حکومت و دغدغه های مادرانه و عاشقانه ی خود را بازگو می کند و در آخر به ماجرای فرار خود و خانواده اش از ایران می رسد.

کتاب حاضر شامل دو دفتر است .دفتر اول، مرداد 1359 نوشته شده یعنی یک سال و نیم پس از انقلاب بهمن 1357، زمانی که تمام خاطرات پر هیجان آن دوران هنوز به روشنی روز در ذهنم حضور داشتند و زمانی که سراپای وجودم را یاس و ناامیدی فرا گرفته بود، از این که می‌دیدم آنچه به دنبالش بودیم، به دست نیاوردیم .

در نتیجه تصمیم گرفتم برای این که پس از گذشت سال‌ها این وقایع همچنان زنده بمانند، آنچه را که در خانه خودم و با حضور خودم اتفاق افتاده بیان کنم .دفتر دوم شامل جریان فرار من و دو دخترم و همسرم از ایران است و ذکر حوادثی که منجر به این فرار و جلای وطن شد .این دفتر در سال 1365نوشته شده یعنی پانزده سال قبل و چهار سال پس از فرار ما از ایران ....

کیان کاتوزیان همسر دکتر علی اصغر حاج سید جوادی نویسنده نظریه پرداز سیاسی و اجتماعی کشورمان است . وی در کتاب حاضر به چگونگی تشکیل کانون نویسندگان ایران و برخی مجامع روشنفکری در سال‌های پایانی رژیم پهلوی اشاره می‌کند. افزون بر آن، مبارزات همسرش ـ دکتر علی اصغر حاج سید جوادی ـ و وقایعی از دوران انقلاب اسلامی را همراه با خاطرات و همدلی‌هایش در مقام همسر و مادر شرح می‌دهد و در پایان داستان فرار خود و خانواده‌اش از ایران را باز می‌گوید .

...این کتاب گوشه‌هایی از وقایع انقلاب و عملکرد گروهی از مبارزان و فعالان سیاسی ایران در آن برهه را روشن می‌کند .در پایان کتاب عکس‌هایی از دکتر علی اصغر حاج سید جوادی، نویسنده و خانواده‌اش، همچنین صحنه‌هایی از انقلاب و عکس تعدادی از چهره‌های سیاسی و نظامی رژیم شاه و شخصیت‌های مبارز به چاپ رسیده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات