كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
از سعدی تا جامی ؛  جلد سوم تاریخ ادبی ایران از نیمه قرن هفتم تا آخر قرن نهم هجری

از سعدی تا جامی

نویسنده: ادوارد براون
مترجم: علی اصغر حکمت
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 675
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1339 ~ 1333 - دوره چاپ: 2 ~ 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

جلد سوم تاریخ ادبی ایران از نیمه قرن هفتم تا آخر قرن نهم هجری

عصر استیلای مغول و تاتار 

نویسنده برای گردآوری مطالب و مواد کار خود از بیش‌تر آثار چاپ شده و تحقیقات دانشمندان غربی و ایرانی ــ که تا آن زمان در دسترس وی بوده ــ بهره گرفته، بسیاری از نسخه‌های خطی و منابع و مدارک شناخته شده در کتابخانه‌های انگلستان و سایر کشورهای اروپایی را زیرنظر داشته و از صاحبنظران و محققان تاریخ و ادب و فرهنگ ایرانی نیز یاری جسته است.

فهرست 

فصل اول 
مؤلف در بخش نخست با استفاده از نوشته‌های مؤلفان و مورخان مسلمان ، مراسلات میان سلاطین مغول و امپراتوران ممالک غربی و گزارش‌های سیاحان و مبلغان و سفیران مسیحی به شرح کشمکش‌های فرزندان و نوادگان هولاکو یا ایلخانان مغول با یکدیگر و بسط قدرت آنان در سراسر ایران ، و روابط‌شان با کشورهای اروپایی پرداخته است.

فصل دوم
در فصل دوم تاریخ نگاران و جغرافیانویسان را معرفی کرده و از کتاب‌های مهم فارسی و عربی در این زمینه سخن گفته است. مطالب این فصل، بویژه آنچه درباره آثار خواجه رشیدالدین فضل الله آمده، نسبت به زمان تألیف کتاب شایسته توجه و حایز اهمیت خاص است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از سعدی تا جامی ؛ جلد سوم تاریخ ادبی ایران از نیمه قرن هفتم تا آخر قرن نهم هجری

  • ناشر: ابن سینا
  • کد کتاب: 95116 - 114/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ادوارد براون, علی اصغر حکمت, تاریخ زبان فارسی, شاعران ایران, تاریخ ادبیات ایران, کتاب های نایاب, کتاب از سعدی تا جامی ؛ جلد سوم تاریخ ادبی ایران از نیمه قرن هفتم تا آخر قرن نهم هجری