از روی دست رمان نویسان

از روی دست رمان نویسان

نویسنده: ادوارد مورگان فورستر - ویلیام فاکنر - ارنست همینگوی - آلدس هاکسلی
مترجم: محسن سلیمانی
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مصاحبه با چند نویسنده

«از روی دست رمان‌نویس» مجموعه مصاحبه‌هایی با چند نویسنده خارجی است.

این کتاب شامل مصاحبه با نویسندگانی همچون ادوارد مورگان فورستر، ارنست همینگوی، ویلیام فاکنر ، آلدس هاکسلی و ژرژ سیمنون است. مصاحبه‌هایی که در کتاب« از روی دست رمان‌نویس » آورده شده از کتابی به نام « کار نویسنده » انتخاب شده که از مصاحبه های مجله «پاریس ریوی یو » گردآوری شده است.

مصاحبه های این کتاب در سال های قبل از 1960 میلادی در مجله « پاریس ریوی یو » منتشر و بعد از آن در بارها در قالب کتاب تجدید چاپ شده است.

 گزیده متن همینگوی :
وقتی در روزنامه استار کار می کردم مجبور بودم که طرز نوشتن جملات ساده و خبری را یاد بگیرم،و این برای هر کسی مفید است. روزنامه نگاری لطمه ای به نویسنده های جوان نمی زند و حتی می تواند پشتوانه خوبی برای کار نویسندگی شان باشد؛البته به شرطی که به موقع از کار روزنامه نگاری دست بکشند. گاهی وقت ها شما تمام داستان را می دانید. گاهی هم هنگام نوشتن داستان کم کم شکل خودش را پیدا می کند؛ که در این حالت شما خودتان هم نمی دانید که داستان چطور از آب درخواهد آمد.

یعنی با حرکت داستان همه چیز تغییر می کند. تغییر داستان ، حرکت را ، و حرکت ، داستان را به وجود می آورد. گاهی اوقات حرکت داستان آنقدر کند و آهسته است که انگار اصلا حرکتی وجود ندارد . ولی همیشه تغییر و حرکت در داستان وجود دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از روی دست رمان نویسان

  • ناشر: سوره مهر
  • کد کتاب: 103792 - 24/4
  • موجودی: در انبار
  • 140,000ریال
  • 120,000ریال

برچسب ها: ادوارد مورگان فورستر, ویلیام فاکنر, ارنست همینگوی, آلدس هاکسلی, ژرژ سیمنون, محسن سلیمانی, نویسندگی, مقالات ادبی, داستان نویسی, کتاب از روی دست رمان نویسان