كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
از دارالخلافه تا کردستان ؛ طهران و کردستان از دوربین علی خان والی

از دارالخلافه تا کردستان ؛ طهران و کردستان از دوربین علی خان والی

نویسنده: اصغر محمدزاده
عکاس: علی خان والی
ناشر: اوحدی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

علی خان والی را یکی از نخستین عکاسان ایرانی می دانند که در زمان حیات ناصر  الدین شاه، حاکم اردبیل بوده و عکس های زیادی از مردم، مکان ها و طبیعت اطراف خود به ثبت رسانده است؛ عکس های علی خان به همین خاطر از ارزش های بسیاری از نظر مطالعات تاریخی، اجتماعی و سیاسی و به ویژه عکاسی برخوردار است. 

علی خان، فرزند محمدقاسم خان والی و وی نیز فرزند دوستعلی خان معیرالممالک، در سال ۱۲۶۲ هجری قمری درتهران به دنیا آمد. پدر وی پس از بازگشت از ژنرال کنسولی تفلیس، به سمت مستشاری سفارت، همراه عباسقلی خان نوری سفیر کبیر برای تهنیت جلوس الکساندر، امپراتور روسیه به سن پترزبورگ رفت و پس از بازگشت نخست به سمت وزیر مقیم و سپس به سمت وزیر مختاری در سن پترزبورگ برقرار شد.

علی خان در دوران جوانی به همراه پدر در روسیه اقامت داشت و در آنجا مشغول تحصیل زبان فرانسه و تاریخ و جغرافیا و هندسه شد و در کنار آن هنر نوین عکاسی را نیز آموخت. پس از بازگشت، پدر او به حکومت گیلان منصوب و درآنجا منشأ خدمات ارزشمندی شد، از جمله رسیدگی به انتظامات شهر، ساختن راه عراق و رسیدگی به چاپارخانه‌های عرض راه. پدر وی به واسطه حکومتهای پی در پی به والی معروف شد تا آنجا که جای نام خانوادگی آنها را گرفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از دارالخلافه تا کردستان ؛ طهران و کردستان از دوربین علی خان والی

  • ناشر: اوحدی
  • کد کتاب: 95789
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال
  • 495,000ریال

برچسب ها: اصغر محمدزاده, علی خان والی, عکاسی, تاریخ اجتماعی ایران, تاریخ کردستان, تهران, کتاب از دارالخلافه تا کردستان ؛ طهران و کردستان از دوربین علی خان والی