منو
سبد خرید

از خوشی ها و حسرت ها ؛ متن کامل

از خوشی ها و حسرت ها ؛ متن کامل
موجود نمی باشد
از خوشی ها و حسرت ها ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 59114 - 202/5
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 18
0 ریال

از خوشی ها و حسرت ها

نویسنده: آیدین آغداشلو
ناشر: آتیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 339
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1378 - 
دوره چاپ: 2

کیفیت : در حد نو

مروری بر کتاب 

برگزیده گفتارها و گفت‌وگوها 1353 ـ 1370 درباره هنر نقاشی معاصر ایران

کتاب  از خوشی ها و حسرت ها برگزیده‌ای است از مقالات و گفت‌وگوهای آیدین آغداشلو در فاصله سال‌های 1353 تا 1370. مقاله‌ها و مصاحبه‌های این کتاب ارزشمند موضوع‌های مختلف و ظاهراً پراکنده‌ای را در برمیگیرند. از سینما و تئاتر و باستان‌شناسی به هنرهای ایرانی و اسلامی و نقاشی، تا خوش‌نویسی و گرافیک و شعر.

اما در باطن مشغله اصلی نویسنده همیشه بازشناسی و ارزش‌گذاری فرهنگ و هنر گذشته و معاصر ایران و جهان بوده است.

 

آیدین آغداشلو (زاده ۸ آبان ۱۳۱۹ در رشت) نقاش، گرافیست، نویسنده، منتقد فیلم و از هنرمندان شناخته‌شدهٔ هنر نوگرا و معاصر ایران است. آثار هنری او به خاطر نمایش اندیشه مرگ و فنای تدریجی و نیز بازآفرینی کارهای مطرح کلاسیک در قالبی نوگرا و سورئال شناخته شده‌اند. دو مجموعه خاطرات انهدام و سال‌های آتش و برف وی از جمله مهم‌ترین مجموعه‌های هنر نوگرا در ایران به شمار می‌روند.

آغداشلو کار طراحی، گرافیک، و نقاشی را از نوجوانی آغاز کرد و در همان جوانی تصویرگر کتاب‌های درسی ایران، مجلات، و مؤسسه‌های خصوصی شد. آغداشلو تاکنون تنها دو بار در ایران نمایشگاه فردی برگزار کرده است، که نخستین آن در سال ۱۳۵۴ در انجمن ایران آمریکا در تهران بود و دومین بار در آبان ۱۳۹۳ در گالری اثر. غیر از شمار بسیاری نقاشی‌های نوگرا، از وی صدها نوشته شامل نقد هنری و سینمایی، پژوهش‌های تاریخ هنر، وسفرنامه باقی‌مانده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.