كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
از خاک تا افلاک و از افلاک تا خاک

از خاک تا افلاک و از افلاک تا خاک

نویسنده: ابراهیم صهبا
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357
 

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

گلاسه

مجموعه شعر اجتماعی

ابراهیم صهبا فرزند مهدی خان که یکی از مالکین منطقه‌ی مه‌ولات تربت حیدریه بود در سال 1291 خورشیدی در روستای عبدل‌آباد واقع در فاصله‌ی 6 کیلومتری مه‌ولات (مه‌ولات در 60 کیلومتری تربت حیدریه قرار دارد) به دنیا آمد.

چند سال بعد همراه خانواده به شهرستان بیرجند رفت. دوران ابتدایی و قسمتی از متوسطه را در مدرسه‌ی شوکتیه‌ی بیرجند تحصیل کرد. پس از آن به شغل معلمی اشتغال یافت و مدتی بعد به کمک مرحوم امیر شوکت الملک علم برای ادامه تحصیل به تهران رفت.

تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در دارالفنون ادامه داد و سپس وارد دانشکده‌ی افسری تهران شد و در رشته‌ی امور مالی به تحصیل پرداخت. با درجه‌ی ستوان دومی از دانشکده‌ی افسری فارغ‌التحصیل شد و برای خدمت به تبریز رفت.

سه سال در تبریز و شیراز خدمت کرد و سپس به تهران انتقال یافت و به تدریس در دانشکده‌ی افسری مشغول شد. بالاخره در سال 1324 در زمان نخست وزیری هژبر به وزارت دارایی منتقل شد و از طرف وزارت دارایی ناظر امور دارایی وزارت جنگ شد و بعد از آن به عنوان بازرس دولت در بانکی در تهران مشغول به کار شد. در سال 1358 خورشیدی پس از سال‌ها خدمت در ارتش، وزارت دارایی و بانک رهنی بازنشسته شد.

خرم کسی که نخل وجودش ثمر دهد
گنج شباب در ره علم و هنر دهد

بر آن جوان بهار جوانی خجسته باد 
گر نونهال دانش او بار و بر دهد 

بس نوجوان به زندگی خویش دیده‏ایم 
عمر عزیز در ره فتح و ظفر دهد 

گاهی به آسمان رود و گه به قعر آب‏ 
مردانه جان به راه نجات بشر دهد 
...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از خاک تا افلاک و از افلاک تا خاک

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 83308 - 23/6
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال
  • 92,000ریال
  • 10 یا بیشتر 25,000ریال

برچسب ها: ابراهیم صهبا, شعر فارسی, شعر عرفانی, کتاب از خاک تا افلاک و از افلاک تا خاک