كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
از جهانهای دور

از جهانهای دور

نویسنده: برونو بورگل
مترجم: کاظم انصاری
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 526
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1338 - دوره چاپ : 1

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

دیدگاه ما نسبت به چگونگی پیدایش جهان امروزی بسیار ناقص و یا اساساً نادرست است. به همین علت کیهان شناسان برای پی بردن به این موضوع سعی می‌کنند کائنات را قبل از وقوع مه بانگ در ذهن خود تصور و ترسیم کنند. همچنین آن‌ها به دنبال این هستند که بدانند چگونه قبل از مه بانگ جهان به این اندازه از سطح بالایی از نظم برخوردار بوده‌است. 
حاصل این تحقیقات ارائه مدل‌هایی از سوی کیهان شناسان است که هر یک پاسخ شگفت انگیز و متفاوتی به این معماها می‌دهند. البته هر کدام از این مدل‌ها روش‌هایی قابل آزمون هستند که در آینده با رصدهایی که صورت خواهد گرفت درستی یا نادرستی هرکدام از آن‌ها مشخص خواهد شد. 

تلاش برای مدل سازی ریاضی نحوه پیدایش جهان از یکصد سال پیش قدمت دارد. مشاهدات رصدخانه‌ای که از دهه ۱۹۲۰ آغاز شد نشان می‌دهد که کهکشان‌ها در حال دور شدن از یکدیگر هستند و جهان ما در حال انبساط است. حال اگر این انبساط را معکوس کنیم در می‌یابیم که جهان در حدود ۷٫۱۳ میلیارد سال پیش بسیار داغ و فشرده بوده‌است. این نظریه توسط ژرژ لومتر در سال ۱۹۲۷ مطرح شد که هم اکنون نظریه مه بانگ نامیده می‌شود. اعتبار این نظریه به سال ۱۹۶۴ برمیگردد. کشف پرتو کیهانی اعتبار ویژه‌ای به آن بخشید که تا هم اکنون پا بر جاست.

فهرست 

نجوم
تاریخ نجوم و شیوه های کار و وسایل آن
وطن ما در عالم 
منظومه شمسی
جهان ثوابت و منظومه کهکشان 
بی نهایت 
پیدایش و مرگ ستارگان

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از جهانهای دور

  • ناشر: نیل
  • کد کتاب: 104888 - 112/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: برونو بورگل, کاظم انصاری, ستاره شناسی, کیهان, نجوم, آفرینش, علمی عمومی, جهان, دانستنیها, کتاب از جهانهای دور