دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

از برونو تا کانت

از برونو تا کانت

نویسنده: شرف الدین خراسانی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 415
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه جلد سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

طرحی از برجسته ترین چهره های فلسفی

شما ای داوران می پندارم از دادن این حکم بیشتر در هراسید تا من از شنیدن آن نویسنده در این اثر سیر تحول اندیشه فلسفی را از رنسانس (جوردانو برونو) تا کانت در زمینه ای اجتماعی وسیاسی بررسی کرده است؛چنان که میتوان آن را بیش از هر ماجرای آزادی عقل و اندیشه پنداشت. 

«گیرم چنین باشد که هرگز به هدف آرزو شده نرسیم، گیرم که روح از بسیاری رنج کوشش هایش نابود شود، همین بس که چنین آتش خجسته ای در درونمان افروخته شده است.» این سخن جوردانو برونو، یکی از برجسته ترین فیلسوفان ایتالیایی (1548 - 1600) است که بخاطر داشتن عقاید مخالف با تعلیمات کلیسای کاتولیک، به حکم دادگاه تفتیش عقاید در شهر رم سوزانده شد.

نویسنده در کتاب حاضر، سیر تحول اندیشه فلسفی را از دوران رنسانس (جوردانو برونو) تا کانت در زمینه ی اجتماعی سیاسی بررسی کرده است؛ چنان که می توان آن را بیش از هر چیز ماجرای آزادی عقل و اندیشه پنداشت. از فیلسوفانی که در این اثر به عقاید آن ها اشاره شده، فرانسیس بیکن، رنه دکارت، باروخ اسپینوزا، جان لاک، لایب نیتس، برکلی، هیوم و کانت است.

تحقیق استاد شرف نخستین تألیف ایرانی متکی به منابع دست اول آلمانی درباره ی فلسفه ی غرب است. شرف با تحلیل آراء ابتدایی فیلسوفان آغاز می کند و سپس به تفصیل به مرحله ی انتقادی می پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات