كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
از اون بالا کفتر می آیه

از اون بالا کفتر می آیه

نویسنده: ابراهیم رها
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: پالتوئی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

فکر می‌کنید از اون بالا کفتر می‌آیه یعنی چه؟ یعنی یک دانه دختر می‌آیه!؟ البته بدمان نمی‌آمد اگر می‌آمد اما این بار و در این کتاب یعنی یکی بود به اسم احمدی نژاد که هشت سال زحماتی کشید و اغلب زحماتش باعث می‌شد بر سرما مدام از اون بالا کفتر بیآیه و کفترها حین آمدن خرابکاری کنند روی سر ما زمان و زمین و حتی زیرزمین! از اون بالا کفتر می‌آیه از آن طنزهای سیاسی است که هم به درد ثبت در تاریخ می‌خورد هم به درد تعلیم در عرصه جغرافیا!

سلام تن ماهی، خوبی؟

راستش برای نامه امروز خیلی سوژه های زیادی داشتم. اولش می خواستم به یک دانشجو نامه بنویسم، بعد خب ننوشتم (توضیح می خواهد؟،) بعد می خواستم برای یک چکمه نامه بنویسم، یک چکمه بلند که شلوار فرو رفته باشد درونش، اما خب باز هم ننوشتم (اگر هنوز توضیح می خواهید خیلی پرتید، شرمنده،) حالا دارم برای تو تن ماهی عزیز نامه می نویسم.

تن جان، دیروز اخبار داشت با فصاحت و بلاغت تمام اعلام می کرد که تو، تن ماهی، توانسته یی به مدد کوشش های شبانه روزی (هم شبانه، هم روزانه) دوستان، طی یک سال اخیر قیمت خودت را دقیقاً دو برابر کنی. من با شنیدن این خبر مسرت بخش که پس از خبر پیشرفت چشمگیر نرخ روغن نباتی و تخم مرغ، از ابتدای هفته تاکنون، همه را غرق غرور و افتخار کرده، واقعاً لذت بردم.

دستت درد نکند تن عزیز، تو نشان دادی ماهی های ما چقدر گرانقدرند. این عمل تو دقیقاً لگدی بود بر دهان دلفین های جاسوس که در خلیج فارس حضور مشکوکی داشتند. ما به این ترتیب داریم ثابت می کنیم که زین پس تمام آبزیان ما رفته اند توی کار همین لگد زدن. نهنگ های ما باله محکمی بر دهان ایادی غرب می زنند، خرچنگ های ما دیگر فقط چنگ های سلحشور هستند و خر هم سارکوزی، مرکل یا سایر آبزیان سایر کشورها هستند.

میگوها هم عنقریب در اقدامی نمادین نام شان را از «می گو» به «ماءالشعیرگو» یا حتی «شربت سکنجبین گو» تغییر خواهند داد که بدخواهان بدانند ما کی هستیم و اینجا کجاست. ای جهان، بدان و آگاه باش که ماهی های خاویاری ما با تخم های گرانبهایشان نسل آینده را چنان رقم خواهند زد که نتوانید از زیر دست ما دو سی سی نفت صادر کنید.

ای تن ماهی عزیز، این اقدام جهش وار و محیرالعقول تو درس بزرگی است برای تمام منتقدان غیردلسوز که چون جایزه نگرفته اند به جای دل، جای دیگرشان می سوزد و این دستاوردهای بزرگ را نمی بینند. ای دولت خاتمی خجالت بکش تو اگر یک ریال توانایی و کارآمدی و عدالت محوری داشتی با همان هفت هشت تا هجده دلار قیمت تن ماهی را به دو هزار تومان می رساندی. حالا می بینی که ما توانسته ایم با نفت 90 دلاری روغن را نیز عدالت محورانه به 9 هزار تومان برسانیم و از این به بعد نیز همین طور قله ها را دو تا یکی درخواهیم نوردید. ای تن ماهی امروز تو، روزهای دیگر سایر عزیزان؛ ما آنقدر خواهیم کوشید تا روزی که در هر وجب، از اون بالا کفتر بیایه. حالا ببینید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از اون بالا کفتر می آیه

  • ناشر: روزنه
  • کد کتاب: 42253
  • موجودی: در انبار
  • 355,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: ابراهیم رها, داستان های طنز, طنز, داستان های کوتاه فارسی, داستان های طنز فارسی, کتاب از اون بالا کفتر می آیه