منو
سبد خرید

ارکستر زنان آشویتس

ارکستر زنان آشویتس
درحال حاضر موجود نمی باشد
ارکستر زنان آشویتس
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 85037 - 112/3
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 37
0 ریال

ارکستر زنان آشویتس

نویسنده: آرتور میلر
مترجم: محمود حسینی زاد
ناشر: سازمان انتشاراتی و فرهنگی ابتکار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 167
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

آرتور اشر میلر ؛ نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله نویس آمریکایی بود. وی با نوشتن تعداد زیادی نمایش‌نامه برای بیشتر از ۶۰ سال نقش برجسته‌ای در ادبیات و سینمای آمریکا داشت.

نمایشنامه فوق که با اسم ؛ نواختن برای زنده ماندن ؛ نوشته شده است؛داستان فانیا فنه‌لون هنرمند موسیقی‌دان را در بازداشتگاه آشویتس به تصویر می کشد که برای دژخیمان‌ ارکستری ترتیب می‌دهد؛با این تصور که‌ آنان مرگ اعضای ارکستر را به تعویق‌ خواهند انداخت و یا از خون آنان‌ درمی‌گذرند.اما در واقع موسیقی دلنشین‌ او تنها همراهی‌کننده کمک به کشتار بیشتر این دژخیمان است.

آرتور میلر این داستان را با توانایی خاص خود در فضا سازی و شخصیت سازی روایت کرده است و می توات در همه دیالوگ ها و حالات رفتاری فانیا و سایر نوازندگان تمامی احساسات را درک کرد. خشونت بی حد و حصر در کنار این گروه موسیقی خود را تشدید می کند و بیشتر و بزرگتر جلوه می کند. تمامی شخصیت های نازی که مسئول این ارکستر هستند چهره و نمایی کاملا خشک و بی روح دارند و لذت بردن آنها از موسیقی کاملا بی معنی و مسخره جلوه میکند. در سویی دیگر تمامی این ارکستر برای زندگی می نوازند چون می دانند این آخرین امیدشان برای زندگی است. 

فانیا،ماریانه و حتی نگهبان خودفروختهء سلول آنان، نمونه‌هائی از میلیونها انسان بیگناهند که‌ قربانی قدرت‌طلبی‌های جهان قرن بیستم‌ شدند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات