كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ارواح و اشباح

ارواح و اشباح

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: اسدالله شهریاری
ناشر: بنگاه کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : درحدنو

مروری بر کتاب 

آنچه درباره روح باید بدانید

مساله وجود روح انسانی از بزرگترین مسائل فلسفی است،فیلسوفان درباره آن قرنها، مطالب گوناگون به صورت اثبات روح ونفی آن بحث کرده، اختلاف نموده اند و در حقیقت می توان گفت این،یکی از شیرین ترین و مناسب ترین بحثها به قلب آدمی بوده است چراکه انسان به طور فطری مایل است درباره آن بحثهای گوناگون انجام دهد زیرا از مسائل اولیه انسانی بوده، انسان علاقه زیادی به دانستن شوون روح خود دارد، بلکه عالم روح از مطمئن ترین عالمی است که انسانها به هنگام قطع از علائق عالم حس، به آن امیدمی بندد و مواردی که انسانها از انجام آرزوهای شیرین مثل خوابهای خوش عاجز می گردند به این مبدء پناه برده، وجود آن راقطعی و غیر قابل انکار می دانند!

انسان عالم عجیبی است که از قوای عقلی بهره ها برده به طوری که برای آن حدی موجود نمی باشد تا آنجا که بر وجود خودش حکم می کند. به نقص از برخی جهات و در نتیجه ناموس های خلقت وآفرینش و تحکم آن را چه بسا در مواردی مورد انتقاد قرار می دهدو در مقابل گاهی از کرامت های عواطف، کمال بهره را می برد و درنتیجه عدل و رحمت و کمال و دوستی و فضیلت را در حد مطلق خودمی شناسد، عدالتی را پشت سر عدالت در جامعه، کامل تر می بیند و به دنبال هر رحمت و جمالی و حب و فضیلتی کامل تر را ملاحظه می کندتا آنجا که آرامش پیدا می کند، می خورد و می آشامد و می خوابد وچه بسا به بازی و طرب مشغول می گردد و سایر صفات مختلف انسانی از خوب و بد را انجام می دهد و گاهی ترقی کرده به حد فهم حکماءو بزرگان می رسد و گاهی تنزل پیدا کرده تا آنجا که خیالات بر اوچیره شده و غیر از تملق در ذات خویش فکری ندارد و اینگونه دچار بی خبری می گردد!

روح یادگاری از دوران باستان است. در آن دوران انسانها شناخت و علم کمی نسبت به دنیای اطراف خود داشتند. مثلاً گمان می‌کردند که آگاهی که یکی از عوامل اصلی رفتارهای ماست چون نادیدنی است، بنابراین برپایه علتی سوای خود طبیعت است (یعنی متافیزیکی است) نه اینکه بر پایه میلیاردها میلیارد فعل و انفعلات فیزیکی و شیمیایی که در سلول‌های مغزی و عصبی ماو همچنین در محیط اطراف ما در جریان است (به دلیل شناخت کم آگاهی را یک کل غیرقابل تجزیه می‌دانستند که از طبیعت سرچشمه نمی‌گیرد). به عبارت دیگر مردمان باستان چون با زندگی پیشینیان خود و نحوه کارکرد جهان اطراف خود آشنا نمی‌شدند گمان می‌کردند که مثلاً سخن گفتن منحصر به انسانها است پس باید منشأیی غیرطبیعی داشته باشد که روح نامیده می‌شود و چون علل بوجودآورنده آن به ظاهر با چشم دیده نمی‌شوند (یا تا آن زمان ناشناخته بودند) باید عللی فوق طبیعی داشته باشند

فهرست

  • تاریخچه روح
  •  عقاید ملل جهان از قدیم تا کنون
  • تناسخ
  • درباره روح
  • احضار ارواح
  • و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ارواح و اشباح

  • ناشر: بنگاه کتاب
  • کد کتاب: 34939 - O100/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: اسدالله شهریاری, فراروانشناسی, ارواح, مدیوم, تناسخ, احضار ارواح