منو
سبد خرید

ارواح متمرد

ارواح متمرد
درحال حاضر موجود نمی باشد
ارواح متمرد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91487 - 102/6
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 5
0 ریال

ارواح متمرد

نویسنده: جبران خلیل جبران
مترجم: هوشنگ مستوفی
ناشر: جاودان خرد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 110
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

شامل چهار داستان‌ در مورد ارواحی که علیه هنجارها و قوانین ستمگرانه اجتماعی و دینی سر به شورش برداشته‌اند...

...دخترکان‌ از جای‌ برخاستند تا با حرکات‌ موزون‌، نوای‌ موسیقی‌ را همراهی‌ کنند، چنان‌ که‌ شاخه‌های‌ نرم‌ درختان‌ با وزش‌ نسیم‌ به‌ هر سو خم‌ می‌شوند. دیدگان‌ به‌ سوی‌ آنها خیره‌ ماند و سرها در برابرشان‌ فرود آمد. روح‌ جوانان‌، آنها را در آغوش‌ کشید و دل‌ پیران‌ از زیبایی‌ آنها گداخته‌ شد.

آن‌گاه‌، همگی‌ بیش‌ از پیش‌ نوشیدند و خواهش‌ جان‌ را از باده‌ آکندند، چندان‌ که‌ جنب‌ و جوش‌ مجلس‌ فروکش‌ کرد و صداها بلند شد. آزادی‌ و بی‌خیالی‌ سایه‌ گسترد و تعادل‌ افکار و اندیشه‌ها از میان‌ رفت‌، جان‌ها بی‌اراده‌ شدند و دل‌ها بی‌قرار گشتند و خانه‌ و هر آنچه‌ در آن‌ بود، همچون‌ سازی‌ شد که‌ تارهایش‌ از هم‌ گسیخته‌ باشد و دستان‌ دخترک‌ جنّی ناپیدا، با شدت‌ بر آن‌ زخمه‌ می‌زد و از آن‌، نغمه‌هایی‌ هماهنگ‌ و در عین‌ حال‌ نامفهوم‌ برمی‌آمد.

در گوشه‌ای‌ از مجلس‌، جوانکی‌ راز عشق‌ خویش‌ با دختری‌ را بازگو می‌کرد که‌ زیبایی‌، او را ناز و عشوه‌ی‌ بی‌اندازه‌ آموخته‌ بود.

آن‌ طرف‌تر، نوجوانی‌ خود را برای‌ گفتگو با دختر زیبارویی‌ آماده‌ می‌کرد و عبارات‌ و جملات‌ دلنشین‌ و مؤدبانه‌ را از ذهن‌ می‌گذراند. آن‌ سوتر، پیرمردی‌ پی‌درپی‌ جام‌ سر می‌کشید و با اصرار از ترانه‌سرایان‌ درخواست‌ می‌کرد آوازی‌ را که‌ یادآور دوران‌ جوانی‌اش‌ بود، تکرار کنند».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات