كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ارمغان نوید

ارمغان نوید

نویسنده: ابوالقاسم حبیب اللهی (نوید)
بکوشش: غلامحسین یوسفی - محمد حبیب الهی
ناشر: میثم تمار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 509
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

 مجموعه مقالات و اشعار استاد ابوالقاسم حبیب‌اللهی 

سید ابوالقاسم حبیب اللهی (1361 – 1281ش) متخلص به نوید در خانواده ای روحانی و صاحب نفوذ در مشهد چشم گشود. او تحصیلات ابتدایی را در مدرسه رحیمیه خواند و علوم ادبی خویش را نزد اساتید وقت به پایان برد. وی با وجود مشکلات زندگی از یادگیری و مطالعه دست نکشید. ادیبی فاضل و صاحب فضائل بود. زبان شعری او ساده و خالی از تکلف و تصنع است و بیشتر به قطعه شعر می سروده است. شعر او آیینه احساسات و اندیشه اجتماعی و سیاسی وی بود.

اشعار حکمت آموز، نکته های اخلاقی،‌ گرایش به عرفان و روی آوردن به طبیعت، گرامی داشت مقام زن از مضامین شعری اوست. مقالات مضامین مشترک فارسی و عربی یا ترجمه شعر به شعر، نشانه تبحر او در زبان و ادبیات عربی است. مقالات،‌ اشعار،‌ اخوانیات (نامه ها) و به یاد نوید بخش های کتاب حاضر را تشکیل می دهد. این کتاب به همت محمد حبیب اللهی در سال 1363 در اصفهان به طبع رسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ارمغان نوید

  • ناشر: میثم تمار
  • کد کتاب: 40105 - 75/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوالقاسم حبیب اللهی (نوید), غلامحسین یوسفی, محمد حبیب الهی, شعر فارسی, مقالات ادبی