كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اردبیل؛ بقعه شیخ صفی

اردبیل؛ بقعه شیخ صفی

نویسنده: فردریش زاره
مترجم: صدیقه خوانساری موسوی
ناشر: موسسه تالیف ، ترجمه و نشر آثار هنری متن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

این کتاب بخشی از کتاب بناهای یادبود هنر معماری ایرانی تالیف فردریش‌ زاره است که به شرح و توصیف بقعه شیخ‌صفی در اردبیل اختصاص دارد. این بقعه از نظر هنری و تاریخی از جالب‌توجه‌ترین بناهای یادبود ایران دوره اسلامی است؛ مکانی که با یادآوری بنیانگذاران جنبش‌های مذهبی و سیاسی، که این سرزمین را پس از قرنها سکون دوباره به سمت قدرت و شکوه هدایت کرده‌اند، پیوند خورده ‌است.

نگارنده پس از ارائه خلاصه‌ای درباره گزارش‌های تاریخی در ارتباط با مسجد شیخ‌صفی بر اساس منابع موجود به توصیف این بنای یادبود و سپس دیگر بناهای اردبیل از جمله مسجد جامع و آرامگاه شیخ جبرئیل، پدر شیخ‌صفی، می‌پردازد. تصویرهای رنگی و پیش‌طرح‌های این کتاب از طراحی‌ها و عکس‌های پرفسور برونو شولتس و اسناد تصویری با چاپ ژلاتینی و بیشتر عکس‌های داخل متن کار عکاسی فردریش‌ زاره است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اردبیل؛ بقعه شیخ صفی

  • 0ریال

برچسب ها: فردریش زاره, صدیقه خوانساری موسوی, جغرافیای تاریخی ایران, جغرافیای تاریخی اردبیل, اردبیل, صفوی, شیخ صفی اردبیلی, معماری ایران, کتاب اردبیل؛ بقعه شیخ صفی