دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ارتباط با عالم برزخ

ارتباط با عالم برزخ
درحال حاضر موجود نمی باشد

ارتباط با عالم برزخ

نویسنده: محمدرضا نوایی
ناشر: نسیم کوثر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

حوادث و لحظات مرگ! ، سیمای مرگ ، قابضان روح ، فشار قبر و بهشت و جهنم برزخی

انسان در میان پدیده های بی شمار آفرینش، موجودی کنجکاو و حقیقت جو می باشد، اگر چه در برخی از جانداران دیگر نیز این کاوش و احساس ممکن است وجود داشته باشد، اما هرگز همانند انسان نیست. موفقیت های چشمگیر و رو به تزاید بشر بر این حقیقت تأکید دارد، زیرا بدون تردید تمام پیروزی های انسان در کشف مجهولات و کامیابی در عرصه علم، مرهون حس کنجکاوی اوست، به حدی که در زمینه های مختلف به اسرار و شگفتی‌های آفرینش دست یافت و نیز با پی‌گیری در نحوه آفرینش خود و مطالعه و کاوش پیرامون سیستم پیچیده و اسرار‌آمیز این کالبد توانست به حقایقی مستور در این کتاب تکوین الهی دست یابد.

     قرآن کریم آدمی را به مشاهده آیات الهی در این پدیده عظیم فراخوانده و می‌فرماید: (( سَنُرِیهِم آیاتِنا فِی الآفاق و فی اَنْفُسِهِمْ حَتّیٰ یَتَبَیَّنَ لَهُمْ اَنَّهُ الحَقُّ اَوَلَمْ یَکْفِ بِرَبِّکَ اَنَّهُ علی کُلِّ شَیْءٍ شَهیدٌ)). 
و نیز انسان کوشش و جدیت برای آگاهی از روح را از دیر زمان آغاز کرده و برای اثبات و معرفت روح به براهین و ادلّه ای  استناد نموده و به وجود موجودی غیر از جسم عنصری و مدی یعنی روح اذعان و اعتراف کرده است، اما از درک حقیقت روح هم چنان عاجز مانده است، در این رابطه خداوند متعال می فرماید: (( یَسْئَلُونَکَ عَنِ الرُّوحِ قَلِ الرُّوحُ مِنْ اَمْرِ رَبّی و ما اُوتِیتُم مِنَ الْعِلْمِ الّا قَلیلاً)).
     اما انسان با این که پاسخی تفصیلی برای این سؤال که روح چیست؟ نیافته است، ولی به حقایقی درباره روح دست یافته و آن این که روح وجود دارد و یک واقعیت است و از سنخ موجودات مادی نیست و موجودی غیر محسوس بوده و با ابزارهای مادی غیر‌قابل ادراک است و شناخت و معرفت آن یک نوع شناخت عقلانی و یا به تعبیر دیگر شناخت آیتی و اِنّی است که از آثار و نشانه‌ها به وجود آن پی‌برده می‌شود؛ بنابراین راه شناخت روح تنها از این طریق ممکن است.

     حال این پرسش مطرح است که انسان هنگامی که از نقطه نظر جسمانی و مادی با مرگ روبه‌رو و هیکل جسمانی او فانی و تبدیل می گردد؛
 آیا روح او نیز به سرنوشت بدن دچار شده و از بین می‌رود و یا روح باقی است و انسان به بقاء روح باقی می‌ماند؟
این پرسش در حقیقت در راستای همان ویژگی انسان است که قبلا بدان اشاره شد که انسان موجودی کنجکاو و جست و‌ جوگر است و درصدد رسیدن به رازها و اسرار نهفته در هستی است که آیا ممکن است روح بدون جسم باقی بماند؟
و اگر پس از مرگ روح او هم‌چنان باقی است، در کجاست؟
و آیا ارتباط با ارواح و تماس با آن‌‌ها مقدور می باشد؟

در این نوشتار پیرامون این پرسش‌ها بحث و به شرح و توضیح آن‌ها پرداخته می‌شود.

فهرست

     بخش اول: برزخ چیست؟
     بخش دوم: حیات برزخی
     بخش سوم: ارتباط با برزخ

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات