كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ارتباط اخلاق و سیاست و تعیین مهمترین مولفه های سیاست مبتنی بر اخلاق

ارتباط اخلاق و سیاست 

نویسنده: بهاره آوین
ناشر: 
دانشگاه آزاد اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

و تعیین مهمترین مولفه های سیاست مبتنی بر اخلاق

بحث اخلاق و سیاست از مباحث مهم و پر قدمت تاریخ تفکرات سیاسی هم در غرب و هم در شرق است. برای مثال اگر دقت کنیم حکمای ثلاثه یونان یعنی سقراط، افلاطون و ارسطو در این حوزه سخن گفته‌اند. سقراط به شدت مدافع آموزه­های اخلاقی در جوامع بشری بود و از ضرورت تغییر آن اجتماع و در حوزه قدرت سیاسی سخن می­گفت حتی در مورد خودش هم هنگامی که به جرم اغوای جوانان محکوم به نوشیدن جام شوکران شد در تاریخ آمده که برخی از دوستانش تلاش کردند که او را فراری دهند و لیکن سقراط قبول نکرد و گفت قانون دولت محترم است و باید رعایت شود حتی اگر به ضرر یک فرد باشد. 

یکی از معماهای پیچیده و ذوابعاد در جهان سیاست و روابط و مناسبات قدرت در جامعه بشری، رابطه اخلاق و سیاست است. جایگاه اخلاق در نظام اجتماعی آدمیزادگان از دیرباز مورد توجه و امعان نظر متفکران و مصلحان و مکاتب مختلف الهی و بشری قرار داشته است. سؤال مهمی که این کتاب به دنبال یافتن پاسخ آن است؛ این است که آیا اکتساب فضایل اخلاقی در حوزه قدرت سیاسی و پارادایم حاکم بر آن مانند ساحت فردی نیز مطلوب است؟ به عبارت دیگر آیا کسب فضائل اخلاقی و پایبندی به آنها در عرصه عمل و رفتار صرفاً مربوط به انسان‌هایی است که خارج از دایره قدرت سیاسی قرار دارند و یا اینکه پایبندی به اصول مزبور در تمام حوزه‌های حیات بشری از جمله حوزه سیاست، مطلوب و لازم‌الرعایه است؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ارتباط اخلاق و سیاست و تعیین مهمترین مولفه های سیاست مبتنی بر اخلاق

  • 200,000ریال
  • 175,000ریال

برچسب ها: بهاره آوین, اخلاق سیاسی, علوم سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, فلسفه سیاسی, کتاب ارتباط اخلاق و سیاست