ارباب انتقام

ارباب انتقام

نویسنده: فیلیپ راث
مترجم: پدرام لعل بخش
ناشر: افراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

وقایع این داستان در دهه 50 میلادی روی می‌دهد. در این کتاب ماجراهای زندگی انسان‌هایی روایت می‌شود که بخش زیادی از عمر خود را با ترس از فلج شدن خود و اطرافیانشان گذرانده‌اند.

حوادث داستان «ارباب انتقام» در تابستان سال 1944 روی می‌دهد و نویسنده سعی دارد در آن تاثیر بیماری همه‌گیری چون فلج اطفال را در آن زمان بر زندگی اعضای یک خانواده و در نتیجه جامعه اطرافش نشان دهد.

در این داستان تهدیدهایی همیشگی در کمین کودکان نشسته و این امکان وجود دارد که نقص عضو و یا حتی مرگ به سراغ هر یک از آن‌ها بیاید. راث در این اثر تلاش‌های مردی پر انرژی را نشان می‌دهد که در درون خود جنگی علیه این بیماری همه‌گیر به راه انداخته است.

فیلیپ میلتون راث (متولد 1933) رمان‌نویس امریکایی است که در سال 1959 با کتاب بدرود کلمبوس جایزه‌ی ملی کتاب امریکا را به‌دست آورد و به‌شهرت رسید. ده سال بعد با رمان دادخواست پورتنوی تبدیل به یکی از چهره‌های مشهور جهان ادبیات شد.

راث از آن زمان به بعد، یکی از پرافتخارترین نویسندگان نسلش محسوب می‌شود: آثار او تاکنون دو بار جایزه‌ی ملی کتاب امریکا، دو بار جایزه‌ی حلقه‌ی ملی منتقدان کتاب امریکا، و سه بار جایزه‌ی پن/ فاکنر را از آن خود کرده‌اند. به‌علاوه او در سال 1997 جایزه‌ی پولیتزر بهترین رمان سال را به خود اختصاص داد و جایزه‌ی دوسالانه‌ی بوکر هم در سال 2011 به او اعطا شد.

از خصوصیات آثار او می‌توان به محو کردن مرز واقعیت و داستان چه به‌لحاظ فلسفی و چه به‌لحاظ فرمی با استفاده از شخصیت‌هایی که انگار زندگی‌شان را روایت می‌کنند، اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ارباب انتقام

  • ناشر: افراز
  • کد کتاب: 11255
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: فیلیپ راث, پدرام لعل بخش, داستان های امریکایی, کتاب ارباب انتقام