منو
سبد خرید

اراسموس

اراسموس
درحال حاضر موجود نمی باشد
اراسموس
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 151127 - 81/2
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

اراسموس

نویسنده: جیمز مک کونیکا
مترجم: عبدالله کوثری
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 162
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه جلد سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

افكار و آرمانهاي اساسي اراسموس فرزند يتيم جنبش اصلاح دين ، كه نشانه اهميت اراسموس در فرهنگ اخلاقي و فكري ماست بازگو شده است .  دزيدريوس اراسموس ، دانشمند و فيلسوف و اديب هلندي و يكي از علماي مشهور قرن پانزدهم ميلادي است كه به سال ۱۴۶۶ در رتردام زاده شد. پس از اتمام تحصيلات داخل سلسله رهبانان گرديد و در بعضي مدارس به تدريس پرداخت.

سپس او را به تعليم پسر ژاك چهارم پادشاه سلاطين وقت به جلب او به دربارهاي خويش كوشيدند و چون در آن وقت اصلاح و تعديل دين مسيحي لازم به نظر مي‌آمد او در اين معني با لوتر به مكاتبه پرداخت و آنگاه كه لوتر دست به كار دعوت زد وي از مكاتبه با لوتر خودداري كرد و بر ضد وي چيزهايي نوشت و چون در همه تاليفات او حريت فكر و آزادي عقيده مشهور بود بيشتر تاليفات او از طرف واتيكان ممنوع و سوخته شده مخصوصا با نوشتن كتاب «در ستايش ديوانگي» كه با همه اصناف بشري سروكار دارد و انتقاد مي‌كند.

اراسموس، اندیشمند و عالم الهیات عصر رنسانس، در جهت اصلاح دین تلاش می کرد. جیمز مک کونیکا در کتاب اراسموس می کوشد در مجالی اندک، افکار و آرمان های اساسی ای را که نشانه ی اهمیت اراسموس در فرهنگ اخلاقی و فکری ماست، بازنماید.

او کار را با گزارشی از تکوین شخصیت اراسموس آغاز کرده و البته از زندگی خصوصی اش به اشارتی گذرا بسنده کرده است. مک کونیکا همچنین سیر اندیشه ی اراسموس، وظایف آموزشی او و امیدهایش برای اصلاح دین از طریق رجوع به متون بنیادی مسیحیت را از نظر گذرانده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب اراسموس

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات