كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ادیسون ؛ پیشتازان علم

ادیسون

نویسنده: وینفرد وایزر گراهام
مترجم: محمدرضا افشاری - محمود سلامت
ناشر: کورش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور

توماس ادیسون» در سال ۱۸۴۷ در شهر «میلان» ، در ایالت «اوهایو» امریکا متولد شد. تام در کودکی مانند دیگر بچه ها در مدرسه موفق نبود و مادرش تصمیم گرفت او را در خانه تحت تعلیم قرار دهد. از این رو ، تعداد زیادی کتاب به او داد تا مطالعه کند. تام پسری کنجکاو بود و همیشه در تلاش بود تا بفهمد چیزهای اطرافش چگونه عمل می کنند و دوست داشت بتواند کاری کند که آنها بهتر عمل کنند. تام در دوران جوانی آزمایشگاهی درست کرد ؛ جایی که می توانست ایده ها و نظریاتش را آزمایش کند. او بسیاری از چیزها را در همین آزمایشگاه اختراع کرد.

زمانى که ادیسون ۷ ساله بود ، خانواده اش به میشیگان نقل مکان کردند. ۴ سال بعد ، توماس به عنوان پسر بچه فروشنده روزنامه و شیرینى در قطار بین پورت هورون و دیترویت مشغول به کار شد. این شغل وقت چندانى از وى نمى گرفت و او مى توانست به اندازه کافى به کارهاى دیگر مشغول شود. او در سال ۱۸۶۲ هفته نامه خود به نام «هرالد هفتگى» را منتشر ساخت. علاوه بر این ، ادیسون یک دوره کارآموزى به عنوان تلگرافیست را گذراند و طى سال هاى ۱۸۶۳ تا ۱۸۶۸ در همین رشته به کار خود ادامه داد.

ادیسون نخستین اختراع خود را که یک دستگاه شمارش برگه هاى راى بود ، در سال ۱۸۶۸ به ثبت رساند. اما این دستگاه در کنگره آمریکا مورد استفاده قرار نگرفت ؛ چرا که این هراس وجود داشت که بتوان در کار آن تقلب کرد. یک سال بعد ، او در نیویورک مدیر کمپانى استاک اند گولد شد شرکتى را به اسم خود تاسیس کرد و از این زمان به سرعت در کارهایش ترقى کرد ...

فهرست

ادیسن
گوتنبرگ
مایکل فارادی
وایتل

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادیسون ؛ پیشتازان علم

  • ناشر: کورش
  • کد کتاب: 95127 - 69/1
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: وینفرد وایزر گراهام, محمدرضا افشاری, محمود سلامت, توماس ادیسون, تاریخ علم, علمی عمومی, الکتریسیته, لامپ, کتاب ادیسون ؛ پیشتازان علم