دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ادیسه انسان

ادیسه انسان

نویسنده: مانفرد بائور , گوردون سیگلر
مترجم: سلامت رنجبر
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 408
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

تاریخ مفهوم های فلسفی از دوران باستان تا عصر حاضر

 این کتاب به مرحلة آغازین واپسین دوازده ثانیة تاریخ حیات پرداخته است.‏ ما نمی دانیم نخستین گام را چه کسی برداشت که به این جایی انجامید که اکنون در آن ایستاده ایم: ما انسان ها. این راز قطعا تا ابد ناگشوده باقی خواهد ماند. زیرا چه کسی می تواند بگوید چه تعداد سنگواره هنوز در زیر خاک پنهان است؟ هر چند امروز به برکت شیوه های پژوهشی نوین، اطلاعات جدید، جستجو به دنبال نیاکانمان کاملا هدفمند به پیش می رود، با وجود این هنوز هم تصادف بهترین یار و یاور باستان شناسان و دیرین شناسان به حساب می آید.

دوازده ثانیه پیش از "فیلم" پنج تا هفت میلیون سال قبل مسیر تکاملی شامپانزه ها و انسان ها از هم جدا می شود. نخستین انسانگونه ها (هومینیدها) بخشی از آفریقا را مسکون می سازند. در آخرین ربع ثانیه پیش از پایان، آخرین تصویر فیلم، "انسان اندیشه ورز" در آفریقا ایستاده است، انسان اسکان می یابد، اهرام را در مصر می سازد و در قرون وسطی محققین و دانشمندان و همچنین مخالفین دستگاه حکومت پاپ ها را در آتش می سوزاند، دستگاه چاپ را اختراع می کند، بمب اتمی را به هیروشیما و ناکازاکی پرتاب می کند، و به ماه سفر می کند. این کتاب به مرحله آغازین واپسین دوازده ثانیه تاریخ حیات پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات