کتاب ادیان زنده دنیا فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی

ادیان زنده دنیا

نویسنده: رابرت ا. هیوم
مترجم: عبدالرحیم گواهی
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 458
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 10 - 
ویرایش: 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ~ نو


مروری بر کتاب 

این کتاب که بیش از نیم قرن نوشته شده است، نویسنده (هیوم) ، کتاب خودش را چنین معرفی می کند :  یک بررسی دقیق در مورد منشأ، متون مقدس، تحولات تاریخی و ارزش‌های اساسی ادیان فرهنگی .

بنا به ادعادی نویسنده؛ شعاع بررسی کتاب حاضر فقط در مورد ادیانی است که در طول تاریخ بشری به وجود آمده و سپس مستمرا به حیات خود در زمینه‌های سازمان مذهبی، اجتماعی، هنر و ادبیات و نیز آداب دینی در طی قرون و اعصار ادامه داده‌اند.
وی در این کتاب به معرفی مذاهبی مانند «جان پرستی» و پابرجایی چنین مذاهبی در حال حاضر و در میان اقوام بدومی پرداخته و معتقد است که این مذاهب هیچ سهمی در تمدن جهان نداشته و احتمالا در آینده نیز نخواهد داشت. در این کتاب در خصوص یازده دین مطالبی بیان شده و نویسنده آن «رابرت ارنست هیوم» به وجود دو دین جدید بعد از مسیحیت اشاره کرده است.
در پایان باید گفت که کتاب هیوم به خواننده غیر مسیحی فرصت می دهد تا ببیند یک دین شناس مسیحی نسبت به سایر ادیان و به خصوص دو دین رقیب سامی (یهود و اسلام) چگونه فکر می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادیان زنده دنیا

  • 0ریال

برچسب ها: رابرت ا. هیوم, عبدالرحیم گواهی, تاریخ ادیان, جامعه شناسی دین, مسیحیت, یهودیت, اسلام, بودیسم, ادیان, کتاب ادیان زنده دنیا