کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
ادیان آسیایی

ادیان آسیایی

نویسنده: مهرداد بهار
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب شامل ۳ گفتار مستقل درباره‌ی ادیان آسیایی در عهد باستان است.
در گفتار نخست نویسنده به دین در ایران باستان و شکل‌گیری‌ آیین‌هایی نظیر مانویت و آیین مزدک و... می‌پردازد و در ۲ گفتار بعدی ادیان هندی و سپس ادیان آسیایی در روم پیش از مسیحیت معرفی می‌شوند.

 این کتاب پر است از گم شده های عجیب و غریب در تاریخ، پر از رمز و راز و صد البته داستان های اساطیری ادیان باستان. کتاب ادیان آسیایی به نظر من یک کتاب مرجع دانشگاهی است که در تحقیقات و مقالات علمی می توان به آن مرجع داد.

قسمت جذاب این کتاب در بخش اول نهفته است. در گفتار اول (دین در ایران باستان)، مهرداد بهار بخشی دارد با نام "بررسی آیین های زُروانی در ایران". من به شخصه در این بخش به دنبال یک واشکافی درباره نحوه به دنیا آمدن اهریمن و هرمزد از شکم زُروان (خدای زمان) بودم که کدام اول به دنیا آمده اند. اما به هر حال، هر کسی می تواند این کتاب را مانند یک کتاب داستان در دست بگیرد و داستان های ادیان آسیایی و ماجراهای آنها را با لذت تمام مطالعه کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادیان آسیایی

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 111551 - 114/2
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 220,000ریال

برچسب ها: مهرداد بهار, تاریخ ادیان, ادیان هندی, ادیان ژاپنی, ادیان چینی, دین زروانی, ادیان ایرانی, جامعه شناسی دین, کتاب ادیان آسیایی