دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ادیان آسیایی

ادیان آسیایی
درحال حاضر موجود نمی باشد
ادیان آسیایی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 162169 - 80/2
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

ادیان آسیایی

نویسنده: مهرداد بهار
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر از به‌ هم پيوستن سه گفتار مستقل دربارة اديان آسيايي در عهد باستان است که حاصل چندين سال پژوهش و کاوش ژرف زنده‌ياد استاد مهرداد بهار مي‌باشد. گفتارهاي اين دفتر در وهلة نخست براي بهره‌مندي دانشجويان تاريخ اديان فراهم گرديده است، اما بي‌گمان همة دوستاران فرهنگ ايران و جويندگان جواهر اديان آسيايي را تشنگي فرو خواهد نشاند. زيرا هر چند جستار مزبور بيشتر جنبة مَدْرسي دارد، اما از ديدگاه‌هاي بسيار نو و بديع، به‌ويژه در گفتار نخست، بهره‌مند و تراويدة ذهن خلاّق و نوگراي استاد فقيد است.

کتاب شامل ۳ گفتار مستقل درباره‌ی ادیان آسیایی در عهد باستان است.در گفتار نخست نویسنده به دین در ایران باستان و شکل‌گیری‌ آیین‌هایی نظیر مانویت و آیین مزدک و... می‌پردازد و در ۲ گفتار بعدی ادیان هندی و سپس ادیان آسیایی در روم پیش از مسیحیت معرفی می‌شوند.

این کتاب پر است از گم شده های عجیب و غریب در تاریخ، پر از رمز و راز و صد البته داستان های اساطیری ادیان باستان. کتاب ادیان آسیایی به نظر من یک کتاب مرجع دانشگاهی است که در تحقیقات و مقالات علمی می توان به آن مرجع داد.

قسمت جذاب این کتاب در بخش اول نهفته است. در گفتار اول (دین در ایران باستان)، مهرداد بهار بخشی دارد با نام "بررسی آیین های زُروانی در ایران". من به شخصه در این بخش به دنبال یک واشکافی درباره نحوه به دنیا آمدن اهریمن و هرمزد از شکم زُروان (خدای زمان) بودم که کدام اول به دنیا آمده اند. اما به هر حال، هر کسی می تواند این کتاب را مانند یک کتاب داستان در دست بگیرد و داستان های ادیان آسیایی و ماجراهای آنها را با لذت تمام مطالعه کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات