كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ادبیات چینی

ادبیات چینی

نویسنده: دان یائو
مترجم : سیدجمال موسوی‌شیرازی

ناشر: ادیب مصطفوی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تاریخ ادبیات چین، قدمتی هزاران ساله دارد و یکی از کهن ترین خاستگاه های ادبیات در سرارسر این کره ی خاکی به حساب می آید. ادبیات مدرن چین با ترکیب سنت های گذشته با زندگی جدید به مسائلی همه گیر چون مشکلات اجتماعی، تحولات تاریخی، تغییر ارزش های اخلاقی و تنش های روزافزون زندگی پرسرعت مدرن می پردازد.

ادبیات چین در مجموع ادبیاتی اشرافی و وزین است، از به کار بردن لحن و زبان عوام گریزان است، بیانی سنگین و متین دارد تا به حدی که برخی از منتقدان اغراق کرده و آن را زبانی مرده وصف کرده‌اند، اما واقع امر آن است که این زبان متین، نه زبانی مرده بلکه فقط یک زبان ادبی است. سبک این آثار سنتی با سبک و بیان عامیانه، با زبان مردم تفاوت زیاد دارد.

زبان نوشتاری که زبانی فشرده‌تر و از نظر واژگان غنی‌تر است، بسیاری از ساخت‌های دستوری زبان گفتاری را به کار نمی‌گیرد. اگرچه ادبیات چین در مجموع سنت و جریانی باشکوه ولی یکنواخت می‌نماید اما به واقع در بطن خویش جهش‌ها و انقلاباتی بسیار متهورانه و دور از انتظار داشته است. در این کتاب ادبیات چین و تاریخ ادبیات آن بررسی شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادبیات چینی

  • 0ریال

برچسب ها: دان یائو, سیدجمال موسوی‌شیرازی, ادبیات چین, تاریخ ادبیات چین, چین, فرهنگ چین, کتاب ادبیات چینی