كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ادبیات و جهان

ادبیات و جهان

نویسنده: پاسکال کازانووا - فرانکو مورتی - آنتونیو خانجیدو
مترجم: شاپور اعتماد
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 167
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در این کتاب دو رهیافت به ادبیات جهانی ارایه شده است که، هر دو، اصطلاحِ ادبیات جهانی را برای درک ادبیات ملی احیا می‌کنند. برای رسیدن به این هدف، هر دو ... به استعاره‌های اقتصادی متوسل می‌شوند، برای مورتی ادبیات جهانی ... نظامی واحد ولی نابرابر است.

از سوی دیگر، کازانووا مفهوم اقتصاد‌ جهان برودل را فرض می‌گیرد و معتقد است که این نابرابری در درجه‌ی اول در انباشت سرمایه‌ی فرهنگی ظهور می‌کند. از نظر ساختاری، اگر نابرابری مرکز‌ پیرامون ساختار درونی نظام واحد مورتی را تعریف می‌کند، ‌در دید کازانووا نوعی مکانیسم قدرت عامل اصلی است، به‌طوری که عدم تقارن آن ساختار سلطه‌ی فرهنگی را تعیین می‌کند زیر سلطه بودن معادل است با محروم‌ بودن از دسترسی ادبی در مقیاس جهانی. لذا از نظر هر دو، ادبیات جهانی عرصه‌ی نزاع است. برای مورتی نزاع برای رسیدن به استیلای نمادین و برای کازانووا نزاع برای رسیدن به مشروعیت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادبیات و جهان

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 108620 - 43/3
  • موجودی: در انبار
  • 180,000ریال
  • 160,000ریال

برچسب ها: پاسکال کازانووا, فرانکو مورتی, آنتونیو خانجیدو, شاپور اعتماد, مقالات ادبی, نقد ادبی, ادبیات جهان, کتاب ادبیات و جهان