دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ادبیات هند

ادبیات هند

نویسنده: لوئی رنو
مترجم: سیروس ذکاء
ناشر: فرزان روز 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

پیوند تاریخ و ادیان و زبان های هندی با تاریخ و ادیان و زبانهای ایرانی نیازی به توضیح ندارد، لکن به علت درازی تاریخ دو ملت و نشیب و فرازهای حوادث و جنگ ها و هجوم اقوام خارجی و استعمار، شناخت دو ملت از یکدیگر با آنکه از قوم واحدی منشعب شده‌اند چنانکه باید و شاید حاصل نشده است.

از روزگاران کهن جاذبه هند و شناسایی ادیان و اندیشه‌های آن مورد توجه ایرانیان بوده است چنانکه در زمان ساسانیان، برزویه به هند دفت و کتاب کلیله و دمنه را به ارمغان آورد و در سده پنجم هجری ابوریحان بیرونی چندید سال از عمر خود را در هند گذرانید و پس از آشنایی با زبان سانسکریت و اندیشه ها و آداب و رسوم هندی کتاب بی نظیر اقل الهند را تالیف کرد که تا قرون جدید یکی از مراجع مهم هند شناسی بوده است.

ادبیات هند در این کتاب در چهار بخش مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. نخست از ادبیات زبان سانسکریت، و سپس از ادبیات زبان هند - آریایی نو سخن رفته است و ضمن بررسی دقیق آثار مهم هر دوره، نویسندگان مهم هر دوره شناسانده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات