كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ادبیات داستانی؛ قصه ، داستان کوتاه ، رمان

ادبیات داستانی

نویسنده: جمال میرصادقی
ناشر: ماهور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 751
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

قصه ، داستان کوتاه ، رمان

با نگاهی به داستان نویسی معاصر امروز 

یکی از بحرانهای مهم فرهنگی،در سالهایی‌ که جامعه به سمت تحولات صنعتی‌ ناهمگونی با سایر ساختارها پیش‌ می‌رفت.مسئله«شکاف نسلها»بود که تأثیرات مخرب زیادی در استحکام‌ پایه‌های خانواده و ارتباط والدین با فرزندان به همراه داشت.

به نحوی که‌ تنشهای روحی و آسیبهای روانی آن در وهله اول متوجه هویت‌یابی نسل جوان و منفک ساختن آنها از اصول و ارزشهای‌ اخلاقی حاکم بر فرهنگ غالب خانواده‌ها و سرگدانی در عرصه اجتماع شد و در مرحله بعد به عنوان تهدیدی جدی به‌ منظور متلاشی گشتن خانواده‌های‌ ایرانی و انقطاع و گسست نسل ها (بالغ و جوان)و گرایش نسل جوان‌ به قطع پیوندهای عاطفی محسوب‌ گردید.

زیرا عدم سنخیت اندیشه‌ها و هنجارهای دو نظام فکری و ساختار طبقاتی سنتی و متجدد،جدالها و کشمکش های حادی را رقم زد که تبعات‌ ناخوشایندی نظیر پاره‌ای انحرافات و کجرویهای اجتماعی نیز به همراه داشت و عامل‌ مهمی در جهت سنت ستیزی و شالوده‌شکنی‌ این قشر که در اثر عدم انعطاف و بردباری نسل‌ بالغ و سختگیریهای شدید،آماده عصیان و قیام علیه‌ قواعد حاکم بر سبک تربیت والدین بود،محسوب می‌گشت. ...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادبیات داستانی؛ قصه ، داستان کوتاه ، رمان

  • ناشر: ماهور
  • کد کتاب: 81021 - 7/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جمال میرصادقی, نقد ادبی, نویسندگی, داستان نویسی, کتاب ادبیات داستانی؛ قصه ، داستان کوتاه ، رمان