کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
ادبیات تطبیقی

ادبیات تطبیقی

نویسنده: طه ندا
مترجم: زهرا خسروی
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 228
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

دکتر طه ندا، از استادان برجسته مصری و بنیانگذار موسسه زبانهای شرقی در دانشگاه اسکندریه، در مقدمه چاپ اول کتاب حاضر چنین می نویسد:
 ادبیات تطبیقی، نوعی پژوهش ادبی جدید است که در زمان های اخیر نزد اروپایی ها شکل گرفته و بتدریج در مطالعات شرقی ها نیز راه یافته است... در میان ملتهای جهان نمی توان چند ملت را پیدا کرد که میان ایشان همان ارتباط و تاثیر متقابلی که میان ملتهای اسلامی برقرار شده، به وجود آمده باشد. پژوهش ادبی خود را در این کتاب به این ملتهای مسلمان یعنی اعراب، ایرانیان، و ترکان اختصاص داده ام.

نویسندهٔ کتاب، بنیان گذار انستیتوی زبان های شرقی در دانشگاه اسکندریه و از اساتید برجستهٔ ادبیات تطبیقی در سرزمین های عربی است. نظر به وجود پیوندهای استوار زبان های عربی و فارسی و اشتراکات فراوان عرب ها با ایرانیان و ترکان مسلمان، بخش اصلی پژوهش های نویسنده در این اثر، به روشنداشت موضوعات مزبور اختصاص دارد. در فصلی نیز به بررسی ادبیات اسلامی در اروپا و معرفی آثاری می پردازد که در گذر زمان به دیگر سرزمین ها راه یافته است.

او در این کتاب به بررسی رابطه زبانهای فارسی و عربی و تاثیر این دو بر یکدیگر پرداخته و به بیان مشترکات اسلامی (ایرانی - عربی - ترکی) می پردازد؛ همچنین، تاثیر قرآن کریم را آثار ادیبان ایرانی مورد بررسی قرار می دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادبیات تطبیقی

  • 250,000ریال

برچسب ها: طه ندا, زهرا خسروی, زبان شناسی, تاریخ ادبیات, ادبیات تطبیقی, زبان فارسی, زبان عربی, زبان ترکی, مقالات ادبی, کتاب ادبیات تطبیقی