كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ادبستان ؛ فرهنگ ادبیات کودک و نوجوان

ادبستان ؛ فرهنگ ادبیات کودک و نوجوان

نویسنده: صوفیا محمودی
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 594
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

ادبستان فرهنگ‌نامه‌ای است در معرفی نویسندگان، شاعران، مترجمان و نیز آثار برجسته ادبیات کودک و نوجوان همچون کتاب‌ها و نشریه‌ها همراه با گفتارهایی درباره تالیف، ترجمه، بازنویسی، شعر، تصویرگری، و انواع ادبی.

این کتاب نه تنها برای پدر و مادرها، معلمان، مربیان، کتابداران مراکز آموزشی و مدارس (از ابتدایی تا دبیرستان) پژوهشگران و دست‌اندرکاران ادبیات کودک و نوجوان قابل استفاده است، بلکه می‌تواند راهنمای مفیدی باشد برای بچه‌های کتاب‌دوست و کتابخوان در یافتن آثار برتر و خواندنی‌های بهتر و نیز تهیه و تامین کتاب برای کتابخانه‌های مدارس و مراکز آموزشی و فرهنگی.

کتاب ، اثری است مرجع که در شش فصل، اطلاعاتی را در زمینه های مختلف ادبیات کودک ایران در اختیار خواننده قرار می دهد. نویسنده در سرآغاز این کتاب، نگاهی دارد به ادبیات کودک و نوجوان ایران از آغاز تا امروز

فهرست

فصل اول با عنوان "آفرینش های ادبی برای کودکان و نوجوانان" زمینه های "ادبیات داستانی، بازنویسی، ترجمه، نشریات و تصویرگری " تحلیل می شوند.
فصل دوم، به "انواع در آثار ادبی کودک و نوجوان" پرداخته می شود.
فصل سوم پدیدآورندگان شامل نویسندگان، شاعران، مترجمان، تصویرگران و خادمان فرهنگی معرفی می شوند.
فصل چهارم به "نشریات کودک و نوجوان "اختصاص دارد .
فصل پنجم "تشکیلات، سازمان ها و جوایز در حوزه ادبیات کودک و نوجوان" معرفی می شوند .
فصل ششم کتابشناسی ۵۰۰۰ کتاب کودک و نوجوان منتشر شده در سه گروه داستان، شعر و آثار مستند بین سال های ۱۳۴۲ تا ۱۳۸۵ ارائه شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ادبستان ؛ فرهنگ ادبیات کودک و نوجوان

  • 510,000ریال
  • 430,000ریال

برچسب ها: صوفیا محمودی, نقد ادبی, داستان های نوجوان, لغتنامه, مقالات ادبی, داستان های کودک و نوجوان, کتاب ادبستان ؛ فرهنگ ادبیات کودک و نوجوان