كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اخلاق غزالی یا کلید معرفت

اخلاق غزالی یا کلید معرفت

نویسنده: محمد غزالی - مرتضی مدرس گیلانی
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

آموزه‌های اخلاقی همواره بخش زیادی از کتب دینی و آسمانی را در بر دارد. توجه و اهتمام ویژه به تهذیب اخلاق و ارزش‌های والای انسانی در متون، بیانگر اهمیت و جایگاه والای اخلاق در ادیان است. از این‌رو، حکیمان نیز همواره انسان را به تهذیب اخلاق، پیش از فراگیری سایر علوم، ارشاد و راهنمایی کرده‌اند؛ اما از سویی، تحقق این امر و بهره‌مندی از نتایج مترتب بر آن و به عبارتی تحصیل سعادت و وصول به آن که موضوع حقیقی علم اخلاق است، مشروط به «امکان تغییرخلق آدمی» است.

بدین معنا که اگر انسان قادر بر تغییر خلق خود نباشد و یا آنکه اساساً بنا به دلایلی اخلاق آدمی تغییرناپذیر باشد، آموزه‌های اخلاقی و توجه دادن به آنها و در اصل علم اخلاق، بی‌نتیجه خواهد بود. بر این اساس، اغلب فیلسوفان مسلمان که به مباحث اخلاقی نیز پرداخته‌اند، پس از بیان شرافت علم اخلاق بر سایر علوم و ذکر فایده‌های آن، بحث امکان تغییر خلق را مطرح کرده‌اند. از این میان، غزالی و جلال‌الدین دوانی با ذکر دلایل نقلی و عقلی، به طرح این مسئله و قول‌ها و شبهات مختلف پیرامون آن پرداخته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اخلاق غزالی یا کلید معرفت

  • ناشر: عطائی
  • کد کتاب: 63289 - 109/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمد غزالی, مرتضی مدرس گیلانی, عرفان اسلامی, فلسفه اسلامی, اخلاق اسلامی, غزالی, کتاب اخلاق غزالی یا کلید معرفت