كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اختلال کم توجهی و بیش فعالی در کودکان

اختلال کم توجهی و بیش فعالی در کودکان

نویسنده: معصومه حسینیان - محمدرضا شریف
ناشر: مرسل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

همراه با راهنمایی و آموزش والدین و معلمین

مطالعه و پژوهش در زمینه اختلال های رفتاری و عاطفی کودکان و نوجوانان یکی از حوزه های مهم پیش رو و نافذ در روانشناختی مرضی و بالینی را تشکیل میدهد و از میان انواع اختلال های دوره کودکی اختلال نارسایی توجه  کم توجهی و بیش فعالی شایع ترین اختلال عصبی – رفتاری است که در دوره کودکی قبل از 7 سالگی تشخیص داده می شود و در بین تمام مشکلات رفتاری شایع در کودکان اختلال نارسایی توجه /کم توجهی و بیش فعالی به عنوان اختلالی است که بیشترین پژوهش های علمی  در خصوص آن صورت گرفته است و با وجوداهمیت این اختلال و حجم زیاد پژوهش های علمی انجام شده بحث های دامنه داری در خصوص ماهیت دقیق این اختلال وجود دارد و از طرفی بحث درمانگری کلی برای این اختلال و دارو درمانی و درمانهای روانشناختی و ترکیبی مورد استفاده قرار گرفته اندکه با وجود حجم گسترده و تنوع مطالعات انجام شده هنوز خلاء ناشی از عدم وجود منابع غنی که بتواند جوابگوی بخشی از نیازهای  والدین ، معلمان و متخصصان باشد در کشور عزیزمان به چشم می خورد .

در این کتاب که تالیف و تلخیصی  در راستای شناخت مشکلات کودکان بیش فعال و مراقبت های آنان می باشد سعی شده است مطالب تا حد امکان بصورت موجز و مختصر جهت راهنمایی و آموزش والدین و معلمان گرد آوری گردد.

بسیاری از انسانها از مشکل نداشتن تمرکز و احساس گاه و بیگاه بی قراری و ناآرامی رنج می برند. اگر شما دچار کم توانی موسوم به “اختلال کم توجهی بیش فعالی یا ADHD” هستید این مشکلی است که همواره با شماست و به روی زندگی روزانه شما بسیار تاثیر می­گذارد. این تاثیر گذاری ممکن است تا آنجا پیش برود که شما در محیط آموزشی یا محیط کاری با دشواری روبرو شوید.
اختلال کم توجهی بیش فعالی یک کم توانی و اختلال رفتاری – رشدی است و به این معناست که فرد مبتلا برای متمرکز کردن توجه خود دچار مشکل است. این دشواری در تمرکز می تواند در شرایط گوناگون جلوه های گوناگون داشته باشد. ADHD کوتاه شده­ی Attention Deficit Hyperactivity Disorder است که معنای آن “اختلال کم­توجهی – بیش فعالی” است. اما همه کسانی که “بیش فعالند” به این بیماری مبتلا نیستند.

اگر شما دچار اختلال کم­ توجهی – بیش فعالی هستید باید تلاش و کوشش بسیاری بخرج دهید که خود را متمرکز کنید و این باعث می شود که بشدت خسته شوید. خلق و خو و مناعت طبع انسان نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

اختلال کم توجهی - بیش فعالی شکل های گوناگونی دارد. عادی ترین نوع آن به شکل دشواری در تمرکز، دشواری در کنترل رفتارهای ناگهانی و بیش از حد فعال بودن جلوه گر می شود. نوع کمتر عادی آن اینست که فرد مبتلا دچار مشکل تمرکز پیدا کردن است اما حرکات پیش­بینی نشده انجام نمی­دهد. این شکل از اختلال، به کوتاهی ADD و یا گاهی AD(H)D خوانده می­شود. شکل سوم این اختلال تنها بیش فعالیتی یا فزون کُنشی و رفتارهایی است که انگیزه آنی دارند و بدون فکر قبلی انجام داده می‌شوند. این اختلال بیشتر در کودکان دیده می شود و اغلب یا ازبین می رود و یا بعدا تبدیل می شود به شکل ترکیبی اختلال کم توجهی بیش فعالی یا ADHD .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اختلال کم توجهی و بیش فعالی در کودکان

  • ناشر: مرسل
  • کد کتاب: 73481 - 84/3
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال
  • 80,000ریال

برچسب ها: معصومه حسینیان, محمدرضا شریف, روانشناسی کودک, بیش فعالی, اوتیسم, اختلال توجه, کم توجهی, کتاب اختلال کم توجهی و بیش فعالی در کودکان