كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
احیاگر عرفان

احیاگر عرفان 

نویسنده: محمد بدیعی
ناشر: پازینه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 392
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

پژوهشی در زندگی و مذهب محیی الدین ابن عربی

این مجموعه که به معرفی شخصیت "محیی الدین ابن عربی" اختصاص یافته شامل بررسی ابعاد زندگی وی، نیز نقل دیدگاه اندیشمندان موافق و مخالف است .کتاب احیاگر عرفان نوشته محمد بدیعی است و به پژوهش در زندگی و مذهب شیخ اکبر محی‌الدین ابن عربی می‌پردازد.

این کتاب از دوازده فصل سامان یافته است: فصل اول به زندگی‌نامه ابن عربی اختصاص دارد و فصل دوم نگاهی دارد به مسافرت‌های وی از جمله مسافرت به تونس، مراکش، مصر، شام و بغداد. فصل سوم و چهارم کتاب به معرفی اساتید و کتب و رسالات شیخ محی‌الدین می‌پردازد. در فصل پنجم ضمن معرفی شارحان عرفان ابن عربی به دیدگاه‌های امام خمینی (ره) و جایگاه ایشان در سلسله شارحان اشاره شده است. 

فصل ششم نظر بزرگان اسلام درباره ابن عربی و فصل هفتم دیدگاه‌های علمای معاصر در مورد ابن عربی را بررسی می‌کند. مذهب ابن عربی عنوان فصل هشتم کتاب است.فصل نهم مقام اهل بیت (ع) در منظر محی‌الدین و فصل دهم عرفان عملی در طریقت ابن عربی را بیان کرده است. فصل یازدهم از وحدت وجود به عنوان محور عرفان ابن عربی یاد می‌کند و فصل دوازدهم نیز از اشکالات منتقدان ابن عربی پاسخ می‌گوید.

فهرست

 زندگی نامه
سفرهای ابن عربی
اساتید و مشایخ
کتب و رسالات
شارحان عرفان ابن عربی
نظر بزرگان اسلام درباره‌ی ابن عربی
دیدگاه‌ علمای معاصر در مورد ابن عربی
مذهب ابن عربی
مقام اهل بیت در نظر محیی الدین
عرفان عملی در طریقت ابن عربی
وحدت وجود، محور عرفان ابن عربی

پاسخ به اشکالات منتقدان

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

احیاگر عرفان

  • ناشر: پازینه
  • کد کتاب: 58515 - 114/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابن عربی, محمد بدیعی, عرفان اسلامی, عرفان نظری, تصوف, تاریخ تصوف, کتاب احیاگر عرفان