كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
احیاء زمین

احیاء زمین

نویسنده: ویلیام وان درسال , ادوارد گراهام
مترجم: م. ن. تهرانی
نده: فردوسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 110
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1331 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

مصور

برخلاف تصور اکثر مردم که حفاظت از محیط زیست در راستای نجات کره زمین است، در واقع هر قدمی در این راستا برداشته شود برای نجات زندگی انسانهاست نه کره زمین، و ما انسانها هر فعالیت زیست محیطی انجام دهیم یا در جهت خدمت به حفظ زندگی انسان ها است یا نابودی آن، و برابر تخمین عمر زمین بر اساس شوری آب اقیانوس ها که در سال ۱۷۱۵ توسط منجم انگلیسی ادموندهالی(edmond halley)  و نیز بر اساس متراکم شدن آب بر روی سطح زمین عمر کره زمین ۹۰ میلیون سال تخمین زده می شود وشاید میلیون ها سال دیگر هم به عمر خود ادامه دهد و آنچه که از نتیجه رفتار ناصحیح ما انسان ها بر منابع روی کره زمین حاصل میشود نابودی زندگی خود انسان هاست.

تا زمانیکه انسانها به صورت سنتی و به اندازه نیاز خود از منابع استفاده میکردند منابع طبیعی قدرت بازسازی وبازتولید خود را داشت وآنچه عامل غالب بود طبیعت بود نه انسان ولی با دست یابی انسان به تکنولوژی و صنعت و روش های نادرست برداشت از منابع به سمت نابودی منابع حرکت کردند و عامل بارز طبیعت جای خود را به انسان داد وانسان ها عملا به نابودی زندگی خود همت گماشتند وآنچه از این رفتار انسان با طبیعت حاصل میشود مصیبتهایی است که زندگی موجودات زنده روی کره خاکی را با خطرات جدی مواجه کرده، نمونه ای مانند وجود ریز گردها و کمبود منابع آبی که این مشکلات زیست محیطی امروزه تبدیل به بزرگ ترین معضل و دغدغه ی جهانی شده است و کشور ما هم از این قضیه مستثنی نیست، بلکه بخاطر وضعیت جغرافیایی و اقلیمی بسیار شدیدتر با آن مواجه هستیم و هرچه دیرتر در راستای حفاظت محیط زیست و حفظ و احیای منابع طبیعی کشورمان قدم برداریم و بی تفاوت باشیم بیشتر باخطر نابودی منابع کشورمان روبرو خواهیم بود وغیر قابل جبران تر خواهد شد کمااینکه به دست خودمان وبا بی تفاوتی دریاچه ارومیه را نابود کردیم وهرچه زور میزنیم هیچ که نمیتوانیم احیا کنیم حتی نمیتوانیم جلو نابودی آن را بگیریم.

گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی، نگرانی زیادی اعم از چالش‌هایی مانند خشکسالی، کمبود آب شیرین، فرسایش خاک، از بین رفتن تنوع زیستی در دریا و خشکی  و نیز آلودگی‌ها که باعث کاهش منابع اقتصادی شده‌اند را در سراسر جهان به وجود آورده‌اند. کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که پایداری و تداوم رشد اقتصادی بدون توجه به آلودگی‌ها، ضایعات و خطرات وارد بر محیط زیست و زندگی انسان‌ها، امکان پذیر نیست. بنابراین همه باهم، هم‌پیمان شدند تا با حرکت به سمت اقتصاد سبز با چالش‌های فوق مقابله کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

احیاء زمین

  • ناشر: فردوسی
  • کد کتاب: 71011 - 101/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ویلیام وان درسال, ادوارد گراهام, م. ن. تهرانی, محیط زیست, زمین شناسی, آلودگی زمین, کره زمین, خسارات طبیعی, زلزله, سیل, کتاب احیاء زمین