احکام زندگی

احکام زندگی

نویسنده: محمد حسین فلاح زاده
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 221
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

ز دیدگاه اسلام، همان گونه که دین راهنمای اندیشه و اخلاق و عبادت ها است، راهنمای انتخاب شغل و بایدها و نبایدها در قلمرو تولید، توزیع، مصرف، مدیریت و اقتصاد هم محسوب می شود. مشاغل مختلف، صدها حکم واجب و مستحب و شرایط حقوقی و اخلاقی دارد که دانستن آن در سلامت روابط اجتماعی و تکامل اخلاقی و معنوی انسان اثر می گذارد. هم چنین صدها حرام و مکروه دارد که انجام آن فضای زندگی جمعی و اسلامی را آلوده می سازد و ابهام آن دلهره و تردید می آفریند. آشنایی با احکام ویژۀ هر صنف برای دست اندرکاران آن ضرورت حتمی و برای مراجعان به آن مشاغل «نیاز قطعی» و برای اهل مطالعه، دانش اجتماعی – دینی، مفید و روشن گر است.

با توجه به این حقیقت، اگر اصناف و اقشار اجتماعی با حلال و حرام های الهی و واجب و مستحب آشنا باشند، معروف های بسیاری تحقق خواهد یافت و آمار منکرات اجتماعی کاهش چشمگیری خواهد داشت. این مهم تلاش برای تدوین احکام صنفی و آموزش مستقیم و غیرمستقیم را جدی تر ساخت.

تدوین متون آموزشی و توجیهی برای اصناف از نیازهایی بود که جای خالی آن در این میدان به خوبی اخسای گردید و برای تحقق این هدف، پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السّلام) با نظارت علمی چند تن از محققان و نویسندگان از جمله؛ حجه الاسلام محمود مهدی پور و حجه الاسلام محمدحسین فلاح زاده به انجام آن مبادرت ورزید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

احکام زندگی

  • 80,000ریال
  • 65,000ریال

برچسب ها: محمد حسین فلاح زاده, اخلاق اسلامی, کتاب احکام زندگی