كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
احوال و آثار محمد بن جریر طبری

احوال و آثار محمد بن جریر طبری

نویسنده: علی اکبر شهابی
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 85
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1335 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

کتاب مشتمل بر دو بخش است، در بخش اول زندگانى علمى، احوال و رفتار طبرى بحث و در بخش دیگر، آثار و مؤلفات وى مورد تحقیق قرار گرفته است. مؤلف با بیانى شیوا در تحریر این رساله بیشتر به مسائل اخلاقى، رفتار و روش طبرى در تحصیل که مورد استفاده دانشجویان است پرداخته و از ذکر اختلافات و مناقشات دربار تاریخ تولد و وفات طبرى خوددارى کرده‌اند. آنچه دربار زندگانى طبرى نگارش یافته یا مستند بگفته خود طبرى و شاگردان وى و یا به نقل از مورّخان و نویسندگان معاصر اوست.

بسیاری از مردمان تاریخ را همچون داستان و افسانه شرح احوال و تراجم دانشمندان و بزرگان را مانند سر گذشت و قصه می انگارند و جز سرگرمی آنی و حظ و لذت موقتی فایده دیگر بر آن مترتب نمی دانند .

تا اندازه ای هم این عقیده نسبت به بیشتر تواریخ و تراجم احوال درست است زیرا نویسندگان تواریخ و تذکره های مذکور چون خود بخوبی پی به حقیقت تاریخ و فلسفه آن نبرده اند از این رو در نگارش قضایا و حوادث تاریخی و بیان شرح و احوال بزرگان و دانشمندان نتوانسته اند نتایج و ثمره هایی را که باید از مجموعه حوادث تاریخی یا سر گذشت زندگانی آنان بیرون آورند،در کتاب خود بیاورند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

احوال و آثار محمد بن جریر طبری

  • 0ریال

برچسب ها: محمد بن جریر طبری, علی اکبر شهابی, تاریخ طبری, تاریخ اسلام, ایران و اسلام, کتاب احوال و آثار محمد بن جریر طبری