منو
سبد خرید

احوال دل گداخته ؛ گزیده مکتوبات مولانا

احوال دل گداخته ؛ گزیده مکتوبات مولانا
درحال حاضر موجود نمی باشد
احوال دل گداخته ؛ گزیده مکتوبات مولانا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 142419 - 56/3
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

احوال دل گداخته

نویسنده: جلال ستاری
به کوشش : غلامعلی حدادعادل

ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 385
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب 

گزیده مکتوبات مولانا

آثار منثور مولانا ازجمله کتاب‌هایی است که در ایران تا این اواخر ناشناخته و مهجور بوده است و در این میان، «مکتوبات» از دو اثر دیگر او، «فیه ما فیه» و «مجالس سبعه» ناشناخته‌تر مانده است. 

کتاب پس از پیشگفتاری که حکم دیباچه دارد و در آن اندیشه و سبب تألیف کتاب و نیز روش کار توضیح داده شده است، وارد مقدّمه ای سه بخشی می شود: بخش نخست درباره نظم ساختاری و مضمون نامه هاست که در آن نامه های مولانا از حیث صورت و محتوا تجزیه و تحلیل شده است؛ در بخش دوم، فواید زبانی و ادبی نامه ها (اعم از نکات دستوری و واژگانی و آرایه های ادبی و...) تحلیل و بررسی شده است.

در بخش سوم نیز با تحلیل اجتماعی نامه ها فواید آن ها در شناخت اوضاع و احوال جامعه پیرامون مولانا در قونیه قرن هفتم بازنموده شده است. پس از این مقدمه صدوسی صفحه ای، بدنه اصلی کتاب، یعنی شصت و پنج نامه گزیده از مکتوبات، آمده است که در ذیل هر نامه معنای واژه ها و عبارات و اشعار فارسی و عربی و آیات و احادیث مندرج در نامه ها توضیح داده و ترجمه شده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات