كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
احمد شاملو ، شعر زمان ما

شعر زمان ما ؛ احمد شاملو 

نویسنده: احمد شاملو - محمد حقوقی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 330
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 ~ 1368 - دوره چاپ: 4 ~ 1

کیفیت : عالی ~ در حد نو

 

مروری بر کتاب

شعر زمان ما ۱

شعر شاملو از آغاز تا امروز / اشعار برگزیده / تحلیل و تفسیر شعرهای موفق شاملو

شعر زمان ما" عنوان مجموعه کتاب هایی با موضوع شعر از زنده یاد محمد حقوقی هست که شامل بررسی، تحلیل و گزیده اشعاری از پنج شاعر بزرگ عصر ما، احمد شاملو، اخوان ثالث، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد و نیما یوشیج هست. در کتاب سعی شده جوانب کار ، ایده پردازی ها و تکامل شعری شاعر را مشخص کند. شعرهایی که انتخاب می شود موفق ترین شعرهای شاعر از لحاظ ساختاری هست. این دست کتاب ها منبع فوق العاده موثری برای شاعران و دانشجویان هست. بخش سوم کتاب شامل نقد و تحلیل برخی از شعرهای انتخابی هست که از ویژگی های خوب این کتاب به حساب میاد و آقای محمد حقوقی با قلمی هوشمندانه این اشعار رو موشکافانه نقد و بررسی کرده که اگر تعداد اشعار بیشتر می بود بدون شک بر محبوبیت کتاب اضافه می کرد.

شعر احمد شاملو شاعرانه است! در آن کمتر از تنوع و وزن می توان یافت اکثرا نیاز به خواندن چندین و چند باره و تحلیل و مفهوم یابی دارند. در آنها از شب سیاه و ظلمت و دردهای اجتماع گفته می شود، از عشق و مرگ. شاملو در مجموعه شعرهای متعددی که داشته روند تکاملی طی کرده که "هوای تازه" اولین دفتر شعر او موفق ترین و از محبوب ترین کارهایش هست.

اگر شاملو این همه شعر نمی سرود و فقط از او "طرح" به جای می ماند شاید لقب شاعر ضد استبداد باز هم برازنده وی می بود و یا اگر "بودن" را تک و تنها می داشت باز هم شاعر بزرگ انسان گرا بود و با همین قطعه شعرهای تصویری هنرمندانه از او بزرگ مرد شعر نوین فارسی ساخته...

آه ای یقین گمشده، ای ماهی گریز
دربرکه های آینه لغزیده تو به تو !
من آبگیر صافیم ـ اینک! ـ به سحر عشق
از برکه های آینده راهی به من بجو
من فکر می کنم
هرگز نبوده
دست من
این سان بزرگ و شاد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

احمد شاملو ، شعر زمان ما

  • ناشر: نگاه
  • کد کتاب: 112399 - 8/1
  • موجودی: در انبار
  • 380,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: احمد شاملو, محمد حقوقی, شعر فارسی, نقد شعر, شعر نو, شاملو, کتاب احمد شاملو ؛ شعر زمان ما