منو
سبد خرید

احمد شاملو ، شعر زمان ما

احمد شاملو ، شعر زمان ما
-21 %
احمد شاملو ، شعر زمان ما
  • موجودی: موجود
  • مدل: 112398 - 88/5
  • وزن: 0.40kg
300,000 ریال
380,000 ریال

شعر زمان ما ؛ احمد شاملو

نويسنده: احمد شاملو - محمد حقوقی
ناشر: کتاب زمان
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 330
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب

شعر زمان ما ۱

شعر شاملو از آغاز تا امروز
اشعار برگزيده
تحليل و تفسير شعرهاي موفق شاملو

شعر زمان ما" عنوان مجموعه کتاب هایی با موضوع شعر از زنده یاد محمد حقوقی هست که شامل بررسی، تحلیل و گزیده اشعاری از پنج شاعر بزرگ عصر ما، احمد شاملو، اخوان ثالث، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد و نیما یوشیج هست. در کتاب سعی شده جوانب کار ، ایده پردازی ها و تکامل شعری شاعر را مشخص کند.

شعرهایی که انتخاب می شود موفق ترین شعرهای شاعر از لحاظ ساختاری هست. این دست کتاب ها منبع فوق العاده موثری برای شاعران و دانشجویان هست.

بخش سوم کتاب شامل نقد و تحلیل برخی از شعرهای انتخابی هست که از ویژگی های خوب این کتاب به حساب میاد و آقای محمد حقوقی با قلمی هوشمندانه این اشعار رو موشکافانه نقد و بررسی کرده که اگر تعداد اشعار بیشتر می بود بدون شک بر محبوبیت کتاب اضافه می کرد.

شعر احمد شاملو شاعرانه است! در آن کمتر از تنوع و وزن می توان یافت اکثرا نیاز به خواندن چندین و چند باره و تحلیل و مفهوم یابی دارند. در آنها از شب سیاه و ظلمت و دردهای اجتماع گفته می شود، از عشق و مرگ. شاملو در مجموعه شعرهای متعددی که داشته روند تکاملی طی کرده که "هوای تازه" اولین دفتر شعر او موفق ترین و از محبوب ترین کارهایش هست.

اگر شاملو این همه شعر نمی سرود و فقط از او "طرح" به جای می ماند شاید لقب شاعر ضد استبداد باز هم برازنده وی می بود و یا اگر "بودن" را تک و تنها می داشت باز هم شاعر بزرگ انسان گرا بود و با همین قطعه شعرهای تصویری هنرمندانه از او بزرگ مرد شعر نوین فارسی ساخته...

آه اي يقين گمشده، اي ماهي گريز 
دربركه هاي آينه لغزيده تو به تو !
من آبگير صافيم ـ اينك! ـ به سحر عشق 
از بركه هاي آينده راهي به من بجو 
من فكر مي كنم 
هرگز نبوده
دست من 
اين سان بزرگ و شاد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.